Výhody a nevýhody plynového šporáku

Výhody a nevýhody plynového šporáku


Ľudia ktorý sa rozhodujú medzi elektrickým a plynovým šporákom , často hľadajú pre a proti teda výhody a nevýhody. Dnes sme sa zamerali na tento problém a povieme si o výhodách a nevýhodách pri ktorých sa môžete rozhodnúť ktorý si kúpite.

Elektrické šporáky na varenie majú obrovskú výhodu v tom že nemusíte nič meniť. Jednoducho varíte , a nemáte žiadne problémy. No problémy môžu nastať vtedy keď Vám vypnú alebo vypadne elektrická energia. Vtedy to môže byť veľký problém.

sklokeramická deska

Čo sa potom týka rýchlosti zohrievania platní , môže to trvať až niekoľko minút. No vy chcete mať rýchlo uvarené , a pripravené jedlo pre rodinu alebo návštevu . Tento šporák je ľahko čistiteľný , stačí keď ho len pretreté vodou prípadne nejakým prostriedkom a šporák je čistý. Môžete si tam nastaviť niekoľko stupňou teploty na ohrev a prípravu jedla . Plusy – moderný dizajn , energetické varenie ,  ľahká údržba alebo čistenie menenie stupňou na varenie , Nevýhody – pomalé varenie , pomalé zohrievanie platní , možný výpadok energie.

Plynový šporák d najlepšou voľbou pre každého. Rýchlosť rozohriatia je platne je maximálne keďže ide o priamy ohrev . Cely tento plynový šporák funguje na princípe trysku ktorý sa pri otočení gombík rýchlo rozožiari. Varenie a ohrev jedla je rýchle a jedlo mate pripravené za niekoľko minút. No to zleží od toho čo varíte. Takou malou nevýhodou je že musíte meniť plynovú bombu , ale nemeníte je často. Plynová bomba by Vám mala vydržať cca mesiac , ale to tiež záleží od toho ako často varíte. Čistenie plynového šporáku je trochu zložité.

sporák

Musíte dať dole železné nástavce na ktorých mate položené hrnce , a zahrievacie platne . Potom ho umyte čistiacim prostriedkom , opláchnite a utrite platne a nasaďte železnú konštrukciu a šporák máte čistý. Plusy tohto šporáku sú že je rýchli ohrev a varenie jedla , môžete variť pokiaľ neminiete plyn , a rýchle zohriatie varných platni. Nevýhody , menenie plynoví bomby a ťažšia údržba alebo umývanie šporáku.