strieborné šperky

strieborné šperky

Strieborné šperky

Pokiaľ neviete aký darček darovať svojej polovičke, šperk je jednou z ozdôb človeka. Dodá nielen krásny vzhľad ale slúži aj ako detail v módnom svete.  

 

V súčasnosti je šperk používaný ako ozdoba ženy či muža alebo módny doplnok k vybranému outfitu. V minulosti boli všetky druhy šperkov veľmi vzácne a používali sa ako platidlo. Nie každý si ho mohol dovoliť a preto bol braný ako niečo vzácne a jedinečné. Táto vlastnosť im zostala dodnes.

Rozdelenie šperkov: drahokamy a polodrahokamy, drahé kovy a iné materiály. 

Drahokamy a polodrahokamy sa rozdeľujú na diamanty a zirkón .

Drahé kovy- v tejto skupine patria zlato a striebro.

Iné materiály- mušle, jantár, sklo a mnoho ďalších. Strieborné šperky patria k veľmi obľúbeným. Šperk sa rozdeľuje podľa druhu na : prsteň, náramok, náhrdelník či náušnice. 

Je to vhodný dar ku každej príležitosti. Dotvára vznešenosť a jemnosť ženského pohlavia.

V porovnaní, množstvo mužov preferuje retiazky a náramky.

Šperky sa vyrábajú na mieru podľa preferencií klienta. Kombinovať sa môže rôzny materiál ako napríklad zlato, striebro, zirkón, kryštál a veľa ďalších. 

Rozlišuje 3 základné farby šperkov. 

-zlatá

-strieborná

-ružová

diamond-1186139_960_720

Prečo si zvoliť strieborné šperky ?

  • Strieborné šperky majú dlhoročnú tradíciu a skvelé schopnosti. Striebro patrí ku kovom , ktoré majú vhodné vlastnosti na výrobu a preto sú veľmi populárne práve na výrobu šperkov. Dodajú nielen krásny vzhľad , ale taktiež vám zabezpečia aby ich nosenie bolo možné každý deň bez obavy . Nemusíte sa báť že by vám strieborné šperky skorodovali. Väčšina je korodovaná špeciálnymi prípravkami a práve toto robí šperky jedinečné.

stainless-878310_960_720

 

Pri výrobe a tvorbe, treba dbať na kvalitu a originalitu. Je veľmi dôležité aby šperk nielen krásne vyzeral , ale taktiež je veľmi dôležité výber a prvotné pocity, ale na druhej strane aj jeho vlastnosti. Či nie je nadmerne ťažký, či sa dá jednoducho kombinovať a či je určený na bežné nosenie alebo na slávnostné príležitosti. Stretneme sa s rozličnými šperkami ako moderné , klasické či extravagantné druhy.

 

Pri výrobe je veľmi dôležitá kreativita a ich štýl sa mení každý rok . Sú to trendy či už v móde alebo kultúre, ktoré zabezpečujú originálne nápady pre tieto šperky. Každý jeden šperk je jedinečný. Existuje množstvo štýlov, druhov a odtieňov akými sa dajú kombinovať.