Pozrime sa na mobilné domy

Pozrime sa na mobilné domy

Ste v situácii, v ktorej uvažujete nad novým bývaním? Alebo hľadáte voľné priestory za dostupnú cenu? Ak aj nie teraz, tak do budúcna sa vám oplatí vedieť niečo o mobilných domoch, ktoré sú oproti klasickej stavbe výrazne lacnejšie. K ďalšej výhode takéhoto domu sa dá spomenúť jeho mobilita, mobilné domy nie sú viazané na jedno miesto. Nejde o stavbu, ktorá by bola zakorenená na jednom mieste. Môžete ho kedykoľvek presunúť, a to napríklad aj po určitom čase, kedy budete mať chuť zmeniť prostredie. S mobilným domom je to pomerne jednoduché a praktické.

Karavan, obloha

Možno ste si teraz predstavili, že ide o niečo ako karavan. No to nie je tak úplne pravda. V podstate je to niečo medzi karavanom a klasickým domom. Na rozdiel od karavanu je mobilný dom štýlovejší, má väčšie rozmery a hlavne dostatočne prestížne vybavenie interiéru. Oveľa známejší je však tento štýl bývania v USA, kde takýmto spôsobom žijú milióny ľudí. Tento trend tam odštartoval niekedy v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, kedy bolo v móde vytvárať rôzne komunity. Ale o mobilný dom je v USA záujem aj z ďalšieho dôvodu, ľudia sa tam často sťahujú za prácou. A lacnejšia aj praktickejšia alternatíva je v tomto prípade práve takýto domček, ktorý si už zhotovený a vybavený môžete nechať doviesť na určené miesto.

Karavan na pláži

Koľko stojí?

  • Ich cena sa v priemere pohybuje okolo 10 000 EUR. Niektoré stoja aj menej, iné zas viac. Záleží to od vybavenia, rozmerov a použitých materiálov.

Čo sa nachádza v interiéri?

  • Vo všeobecnosti tam nájdete priestor na sedenie (obývačku), jednu a viac izieb s posteľami, kuchyňu s kuchynskou linkou, kúpeľňu a toaletu.

Vybrať ten správny mobilný dom pre vás by ste mali podľa toho, akým spôsobom a k čomu ho chcete využiť. Tiež podľa toho, či má ísť len o rekreačné sídlo alebo v ňom chcete bývať celoročne.