Skúsili ste drevenú výzdobu?

Skúsili ste drevenú výzdobu?

Drevo je veľmi príjemný a prirodzený materiál. Má svoju charakteristickú vôňu, teplý dotyk, estetické vlastnosti. Na základe rôzneho typu dreva môžeme mať rôzne tmavé predmety alebo až úplne biele. Dub, buk, javor, smrek, biely orech. Toto sú všetko dreviny, s ktorými je možné vytvárať úžasné architektonické a estetické kúsky. A to od nábitku až po rôzne obklady. Samozrejme nezabúdajme ani na rôznu drobnú výzdobu a malé estetické predmety.

dřevo

Drevený nábytok?

Používanie dreveného nábytku sa už stalo takmer samozrejmosťou. Čo už, ale nie je samozrejmé, je typ dreva, ktorý sa používa na vytvorenie tohto nábytku. Vo veľkých nákupných strediskách s dreveným nábytkom sa môžeme najčastejšie stretnúť s rôznymi imitáciami dreva fóliami, rôznymi dyhami a lištami v dizajne dreva. Ale so skutočným drevom to nemá nič spoločné. Pretože keď zarežeme do tohto nábytku, zistíme, že častokrát je plný papiera, pilín a rôznych iných výplňových materiálov. To, čo ho robí dreveným, je len jeho dizajn. Naproti tomu skutočný nábytok je veľmi ťažký, pretože masív je skrátka masív. Tu sa však dostávame na hranicu veľmi vysokých cien za nábytok.
Ale mať drahý drevený nábytok nie je jediný spôsob ako si krásnym drevom vyzdobiť náš domov.

Drevené obklady áno či nie?

Obklady v štýle dreva sú taktiež veľmi moderné. No taktiež skúsme siahnuť po čistom drevenom masíve a nie po rôznych imitáciách dreva. Skutočné drevo sa nám totiž odmení aj svojou trvácnosťou a kvalitou prevedenia. A predsa len dať si časť steny obložiť pravým drevom je oveľa menej nákladné, ako kupovať drahý masívny dubový nábytok. Aj efekt je veľmi výrazný a krásny.

staré dřevo

Iná drevená výzdoba

Pokiaľ nesympatizujete s dreveným obkladom a ani s masívnym dreveným nábytkom, môžete siahnuť po rôznych malých, či dokonca drobných predmetoch, vyrobených z dreva. Od rôznych drevených tanierikov, mís, až po rôzne ornamenty a obrazy. Niekedy stačí si v obývacej izbe niektorú z poličiek na stene vyložiť takýmito drevenými predmetmi a miestnosť dostane hneď krajší a prirodzenejší nádych. A budete sa tam cítiť lepšie nielen vy, ale aj vaši priatelia, ktorí vás prídu navštíviť.
A pokiaľ si stále myslíte, že drevo je drahé a vyzdobiť si svoj dom drevenými predmetmi je pre nás nepredstaviteľné, už nám nezostáva povedať nič iné, len že možnosti sú rôzne a určite si nájdete to pravé pre vás.