Aký nábytok do obývacej izby?

Aký nábytok do obývacej izby?

Obývacia izba, u nás nazývaná ako obývačka, je miestnosť, ktorá sa vo veľkej miere používa pre spoločenské vyžitie. A to či už rodiny, alebo návštevníkov, ktorí z času na čas prídu. Týmto účelom by teda mal slúžiť aj nábytok, umiestnený v tejto miestnosti. V prvom rade sa pozrime na podlahu a steny. Ladia nám spolu? Častokrát býva v obývacích miestnostiach plávajúca podlaha alebo koberec. Pokiaľ je tam plávajúca podlaha, väčšinou sa jedná o dizajn v štýle dreva. Pokiaľ máte bledú podlahu, skúste siahnuť po tmavšom nábytku. To platí aj pokiaľ máte bledé steny. A naopak. Ak máte tmavé steny, či tmavú podlahu, zaujímavá je kombinácia s bielym alebo bledým nábytkom. Toľko ku farebným odtieňom.

pokoj

Čo všetko by teda malo byť v obývacej miestnosti?

To už záleží na tom, čo máte ako centrum svojho diania v obývacej miestnosti. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorých centrom obývacej miestnosti je veľká širokouhlá obrazovka, v tom prípade je ideálne zvoliť pod ňu nízky stolík s niekoľkými skrinkami alebo odkladacími poličkami na rôzne elektronické doplnky či prehrávače. Nezabudnite na podsvietenie zozadu tejto obrazovky. Ideálne je zapracovať to do daného nábytku, ktorý by osvetľoval zadnú stenu za obrazovkou. Nerobí to len krásny efekt, ale ešte to aj šetrí oči a spríjemňuje pohľad na obraz televízie.

obývák

Ale sú ľudia, ktorých centrom sú iné veci. Napríklad knihy. V tom prípade vám odporúčame do obývacej miestnosti umiestniť rozsiahlu knižnicu v rámci jednej steny. Krásne je, pokiaľ je otvorená. Vyložte si ju svojimi knihami a publikáciami a môžete so svojimi priateľmi viesť rôzne debaty na literárne a odborné témy. Pretože prostredie kníh vytvára svoju atmosféru a núti človeka uvažovať a viesť rôzne filozofické rozhovory o živote a spoločnosti.
Či už patríte medzi milovníkov týchto dvoch oblastí, ktoré sme si spomenuli, alebo máte iné záujmy a koníčky, urobte si vašu obývaciu izbu podľa seba. Neštudujte iba katalógy rôznych obchodných spoločnosti s nábytkom, ktoré sa vám snažia natlačiť svoj dizajn. Buďte originálni a hlavne svoji.