Čo je to blog?

Čo je to blog?

Blog predstavuje vaše myšlienky a texty vytvorené vami prepísané do elektronickej podoby. V podstate v minulosti si deti písali denníky, kde si zaznamenávali všetky svoje dôležité udalosti zo života a dnes si mladý píšu blogy. S tým rozdielom, že denníky boli tajné a nikto ich nesmel prečítať a blogy sú verejné a mladý chcú pravý opak – aby čítalo o ich živote čo najviac ľudí.
Ako taký blog vyzerá?

blog

Je to v podstate podobné ako s facebookom. Aj tam ľudia pridávajú svoje fotky a čakajú, že sa budú páčiť, čo najviac ľuďom. Preto si tam pridávajú stále a stále nové fotky, aby boli zaujímavejší a čo najviac ľudí mali v priateľoch.

Blog?
Blogy sú v širšom zmysle slova v podstate webové stránky ľudí, ktorý chcú písať o svojom živote a chcú, aby o ich živote čítalo, čo najviac ľudí. Zo začiatku nie sú ničím vlastne výnimočný. No chcú dokázať, že budú výnimočný, keď ľudia budú čítať o ich živote a oni sa stanú populárnymi. A to sa už aj stáva. Stačí, že sa niekomu zapáči nejaký bloger, povie o ňom niekomu a tak to ide…
Reklama

Ale aj blogeri samy si svoje internetové linky zverejňujú kade-tade po internete, aby prilákali na svoju stránku čo najviac čitateľov. Aj svoje príspevky a zážitky sa snažia ozvláštniť, len aby boli zaujímavejšími pre čitateľov. V podstate na výlety nechodia preto, aby zbierali zážitky, ale preto, aby mohli o nich napísať na svoj blog. Svoj život zverejňujú pred celým svetom a im to vôbec nevadí. Väčšinou sú to osoby extroverti a nevadí im, keď sa stanú ich fanúšikmi aj ich blízky. Ak si založí blog introvert nezniesol by, aby o ňom čítali jeho blízky, pretože nechce byť stredobodom pozornosti. Neznáša to.

kapsa

Možno po tomto článku začínate uvažovať aj vy o blogovaní. Je to celkom rýchly spôsob ako sa stať významným aj pre vás neznámym osobám no pozor na svoje súkromie. Všetkého veľa škodí.