Nezmar

Nezmar

Nezmar je webová stránka o jednej slovenskej žene. Žije na Slovensku, no pôvodom je zo Srbska. Vyštudovala vysokú školu práve na Slovensku a ostala tu žiť. Venuje sa cirkulárnej ekonomike a svoj voľný čas naplno venuje práve životnému prostrediu. Je bojovníčka za lepšie prostredie a za ekologickejšie alternatívy, ktoré nám svet ponúka. Snaží sa dosiahnuť zero waste. Čiže nulový odpad. Tak, aby nevytvárala zo svojej domácnosti žiadny odpad.
Nereálne? Jej blog vás presvedčí o opaku.

odpad

Na svojom blogu vás nadchnú jej články, ich prepracovanosť a odhodlanie s akým sa venuje životnému prostrediu. Iní by sa na to už dávno vykašlali, ale ona sa nevzdáva a hľadá alternatívy aj tam, kde nie sú.
Na Slovensku? Veď to nie je možné.. Táto krajina je zaostalá…
Áno, aj s takýmito tvrdeniami sa často stretáva, ale ona sama neodporúča nič iné len sa nad to všetko povzniesť s chladnou hlavou. Pretože ona nikomu nemusí dokazovať, že je to správne čo robí. Ona to robí pre seba, pre svoj vlastný dobrý pocit, že niečo dobré robí pre našu planétu. A samozrejme pre planétu. A viera, že to má zmysel, je to najdôležitejšie čo má.

globus

Má to naozaj zmysel?
Keby sa nad všetkým takto zamýšľali, že či to naozaj má zmysel, tak by sme nič nerobili. Pretože časom by nám zmysel nedávali ani obyčajné veci. Ani práca, ani vzťahy, nič… Práve na to sme na tomto svete, aby sme niečo zo seba odovzdali a naučili sa tu žiť v láske a v mieri. S týmto vám jednoznačne pomôže aj tento blog. Keď si ho prečítate, zistíte, že tá tona vecí, čo doma máte len berie miesto. Berie miesto zážitkom, ktoré budete hromadiť – ale vo svojom srdci, nie v domácnosti. Pretože nie je dôležité, koľko vecí doma máte. Všetko aj tak naplno nevyužijete a častokrát si kupujete rôzne nezmysly, ktoré poriadne ani nevyužijete.

znečištění

Neváhajte a bežte si hneď prečítať nejaký článok. Jednoznačne neoľutujete.