Victoria Secret Fashion Show

Victoria Secret Fashion Show

Spoločnosť Victoria Secret asi netreba bližšie predstavovať. Je to svetoznáma luxusná značka ponúkajúca spodnú bielizeň a oblečenie určené na spanie.
Celoštátne (v USA) vysielaná prehliadka pritiahne divákov k televíznym obrazovkám. V obývačkách na istý čas nastane prímerie. Súboje o ovládače a prepínanie kanálov ide bokom a všetci sledujú promenádu anjelov na predvádzacom móle.

boty

Anjeli na móle
Dostať sa medzi modelky Victoria Secret je dosť náročné. Výška aspoň 175 cm a váha 54 kg je základom (ak ste nižšie, ale všetko ostatné spĺňate môžete sa stať modelkou tejto značky). Okrem toho musí z modelky vyžarovať entuziazmus a šarm. Aj keď bola spoločnosť založená preto, aby pritiahla mužskú časť populácie modelky sa vyberajú tak aby boli sympatické viac ženám ako mužom.
Keď sa už modelka upíše spoločnosti Victoria Secret nastávajú pre ňu „kruté“ časy plné zákazov a nariadení. Okrem toho, že nesmie pribrať nesmie ani zmeniť farbu či strih vlasov a ak zatúži po nejakom tetovaní, musí o dovolenie požiadať spoločnosť. Pravidelné cvičenie, posilňovanie a diéty majú modelky ukotvené v zmluvách. Pred prehliadkou sa nesmú ani opaľovať. Biele, neopálené pásiky by pri predvádzaní spodnej bielizne rušili celkový dojem.

tanga

Krídla, ktoré k anjelom neodmysliteľne patria si treba „zaslúžiť“. Modelka musí pre spoločnosť pracovať minimálne rok (čím dlhšie pre ňu pracuje, tým vyššia šanca, že ich na prehliadke dostane). Okrem toho sa do úvahy výberu anjela s krídlami berie aj počet liekov na sociálnych stránkach. Ktorá ich má najviac tá ich dostane. Samotné krídla sú tak niečo ako vyznamenanie pre modelku. Nosiť ich ale nie je také jednoduché. Niektoré kreácie majú cca 40 kíl. Niesť ich na chrbte a mať pri tom topánky na vysokom opätku a tváriť sa, že je to hračka je niekedy naozaj náročné.

model

Fantasy Bra
Vrcholom prehliadky je Fantasy Bra. Ide o podprsenku, ktorá je vytvorená z drahých materiálov: zlato, platina, rubíny, diamanty, smaragdy,… Táto podprsenka je dielom klenotníckych spoločností. Bohužiaľ kupcov na tieto kúsky sa našlo len pár. Ak sa podprsenka nepredá, po pár rokoch sa rozoberie.
Najdrahší kúsok spodnej bielizne sa dostal aj do Guinnessovej knihy rekordov. Spoločnosť Victoria Secret ho predviedla verejnosti v roku 2000. Podprsenka z 300 kusov rubínov a ďalších (dokopy 1300) drahokamov mala hodnotu 15 miliónov dolárov.