Liečivé účinky zvierat sú viac ako len mýtus

Liečivé účinky zvierat sú viac ako len mýtus

O pozitívnom vplyve zvierat na človeka niet pochybností. Možno nám pomáhajú zámerne a možno len náhodou, ale ich schopnosti pomôcť nám s našimi zdravotnými problémami sú dokázané. Liečba zvieratami sa za posledné desaťročia rozvíja nezávislým smerom.

kočka

Mačky
Sú najobľúbenejšími domácimi zvieratami na svete. Dokážu vycítiť bolesť, miesto, ktoré nás bolí. Predpokladá sa, že bolestivé miesto zmení energiu. Nakoľko sú mačky na zmeny energie citlivé vedia presne zistiť čo nás bolí. Ľahnú si na to miesto a začnú priasť. Pradenie mačiek je zvuk, ktorého frekvencia má blahodarné a liečivé účinky a najlepšie pôsobí na naše kĺby. Mačka si na naše boľavé miesto nemusí len ľahnúť a priasť. Vie sama určiť čím nám pomôže. Stáva sa, že si mačka na Vás stane a začne na Vás prestupovať. Účinky tejto liečby pripomínajú účinky čínskej akupunktúry.

pes

Pes
Kanisterapia – je terapia, pri ktorej sa využívajú pozitívne vlastnosti psa k zlepšeniu zdravotného stavu človeka. Najlepší priateľ človeka nám okrem spoločnosti pomáha aj po zdravotnej stránke. Pravidelné vychádzky sú prospešné pre naše zdravie. Okrem toho pomáhajú ľuďom pri problémoch s nervovým systémom. Pomáhajú s depresiami, hlavne s nedostatočnou komunikáciou… nemému stvoreniu s dobrou a priateľskou povahou sa prihovorí každý človek. Sliny psa sú liečivé. Obsahujú niekoľko druhov antibiotík. Otvorené rany na Vašom tele mu môžete nechať pokojne oblízať.

Kone
Kone v roly terapeuta dosiahli v posledných rokoch zázraky u detí. Ich priateľská, múdra a pokojná duša si detských pacientov rýchlo získa. Vedia pomôcť s pohybovým aparátom ľudí, uvoľniť napätie a zahnať nervozitu. Terapia s koňmi dokáže vyliečiť aj paralýzu u detí. Hipoterapia je v mnohých krajinách oficiálne uznaná lekármi.

kůň

Každé zviera má zázračné schopnosti. Psy, mačky, kone sú najrozšírenejšími zvieratami v našich domácnostiach, preto sa o ich schopnostiach vie, ale zázračné schopnosti majú všetky zvieratá. Vycítia nebezpečenstvo, prírodnú katastrofu, nájdu vodu tam kde by ste ju Vy nikdy nehľadali,…ale to je už iná téma.