Sporenie na bankovom účte

Sporenie na bankovom účte

Chceli by ste si usporiť na nové auto či na perábku domu alebo len tak na dovolenku ? Poradíme Vám ktorá banka ponúka nevýhodnejší úrok na šporenie a výhody šporenie.
Ak Vám ostáva niečo z Vašich financií a pýtate sa čo s nimi, môžete ich dať na šporiaci účet. Pozor nie vždy každá banka ponúka najvýhodnejšie podmienky. Všetko ale záleží od samotného úroku banky. Samozrejme že musíte ale počítať s tým že niečo málo ide aj pre banky.
házení mincí do prasátka
Ak teda chcete niečo ušporiť tu sú banky z nevýhodnejšie úrok na šporenie.
· ČSOB bankaponúka tri druhy šporenia : Šporiaci účet Štandard z úrokom 0,10 %, šporiaci účet Extra z úrok od 0,10 do 0,60 % a šporiaci účet depozit 0,30 – 0,80 percent
· OTP bankašporiaci účet k bežnému účtu o 0,40 do 1,10 %.
· Prima bankama ku bežnému účtu úrok do 5 % čo je zatiaľ jedna z nevýhodnejších ponúk na šporenie na Vašom účte.
· Poštová bankaz účtom bežne sporenie Rezerva z úrokom 0,50 až do 1 % a dobré sporenie Istota do 1,25 do 2 %.
· PSS ( Prvá Stavebná Sporiteľná )z úrokom 1 %.
· SLSPSporenie k účtu z úrokom 0,50 do 1 %.
· VUBSporiaci účet z úrokom do 0,50 %.
Nižšie sadzby sú tzv. základné úrokové sadzby a vyššie sadzby za lomkou sú zvýhodnené úrokové sadzby, ktoré je možné získať pri splnení určitých podmienok.
Ak teda si nevyberiete zo žiadnych bánk zo sídlom na Slovensku môžete ešte využiť zahraničné pobočky bánk na Slovensku.
růst čísel
Napríklad : Mbank so sporiacim účtom eMax Plus s úrokom 1 %, Mbank mSporenie s úrokom 1,40 % alebo Zuno sporenie z úrokom 1,30 %.
Na výber máte z viacerí možností, pozor však že niektoré banky svoje ponuky menia. Preto buďte opatrný pri tom čo Vám nasľubujú a dobre si prečítajte všetko čo máte napísane na zmluve ku založeniu šporiaceho účtu. Niektoré informácie nemusia pravdivé a odísť môžete len v stanovenom limite banky.