SodaStream

SodaStream

Kedysi klasický, v každej domácnosti využívaný „sifón“ dnes po rokoch zabudnutia zvaný a vylepšený sodastream. Niekedy neexistovalo toľko plastu ako dnes, každá fľaša bola v skle, ktoré bolo vratné a tým pádom sa životné prostredie nezaťažovalo tak ako dnes.

minerálka

Množstvo ľudí, kde nie je dostatok pitnej vody sa čuduje tým, ktorý jej majú dostatok, že prečo si ju neustále kupujú v plastových fľašiach, ak im tečie doma z kohútikov. Táto otázka utkvela aj v mysli ľudí, ktorí tento stroj vymysleli. Prečo platiť za niečo čo nám tečie z vodovodného kohútika doma? Prečo nakupovať niečo čo nepotrebujeme, ba dokonca tým zaťažujeme prírodu?

No sú ľudia, ktorým čistá voda bez bubliniek nechutí a odmietajú ju piť. Preto je tento prístroj výborný. Môžete si do vašej pitnej vody dodať toľko bubliniek koľko len chcete, no pozor, nevytvára to minerálnu vodu obohatenú o rôzne vitamíny či minerály. Vyrába to len sýtenú čistú vodu, ktorá má podobnú chuť ako tá v obchodoch.

Existujú rôzne druhy sodastreamu. No princíp je ten istý a obsluha veľmi jednoduchá. Stačí stlačiť jeden gombík a bublinkový nápoj je hotový. K sodastreamu sa predávajú aj potrebné fľaše, či už zo skla alebo z plastu. Zhruba tri sú akurátnym množstvom do domácnosti. Investícia do tohto prístroja sa vám vráti veľmi skoro. Už za pár týždňov sa vám vrátia vaše peniaze. Nemusíte nakupovať litre a litre rôznych vôd zo supermarketu, ktoré stoja nemalé peniaze. Stačí naplniť určenú fľašu čistou vodou z vodovodu, vložiť na potrebné miesto a stlačiť tlačidlo.

láhev

Ak vás však omrzela čistá bublinková voda bez príchute a máte nutkanie na niečo sladké, napríklad vašu obľúbenú sladkú vodu z obchodu tak si môžete zakúpiť aj rôzne sirupy, ktoré sú určené na ochutenie vôd vytvorených sodastreamom. Príchuti je nespočetné množstvo a vy si môžete vybrať tú svoju.