Ako si zjednodušiť upratovanie

Ako si zjednodušiť upratovanie

Upratovanie je podobne ako iné veci beh na dlhú trať, keď raz poriadne upracete, neznamená to pre vás, že váš domov zostane čistý navždy a práve preto by ste mali prehodnotiť celú vašu činnosť a prísť na kĺb problému, ktorý sa pravdepodobne skrýva za stálym neporiadkom.

úklid

V prvom rade si treba uvedomiť, že príliš veľký neporiadok nevzniká zo dňa na deň a teda je to dlhodobý proces, ktorý vzniká najmä nedôkladným predchádzajúcim upratovaním. Stačí teda, že sa raz ponáhľate a vec neuložíte na svoje miesto, alebo sa vám jednoducho vtedy nechce a preto ju dáte niekam úplne inam, ako máte. Z takýto prostých vecí vzniká neporiadok, ktorý sa neskôr ukáže ako čistá pohroma. Potom ste nervózni a vravíte, že neviete ako to je možné, ale pravdou je, že je to len a len vaša chyba ako aj všetko iné čo sa vám vo vašom živote nepáči, pretože všetci sme ako strojcami svojho šťastia, tak aj strojcami svojho nešťastia. Potom teda darmo ukazujete prstom na suseda, pretože ten prst má mieriť na vás.

houbička

Aby ste teda predišli takejto apokalypse, nezabúdajte, že nikdy nič neodkladajte, a veci dávajte vždy tam kam patria. Pokiaľ tak neučiníte, len si prenášate starosti z dneška, na budúcu sobotu.

luxování

Začínať by ste mali vždy z vrchného poschodia a postupne zísť dolu. Neutierajte prach skôr, ako povysávate pretože je to zbytočné. Keď totiž vysávate, prach vírite v miestnosti a teda by znova nasadal na všetku už krásne poutierané a vyleštené poličky. Majte teda na pamäti utierať prach až potom, čo povysávate.
Pri usporiadaní každého neporiadku a vlastne všetkých vecí vo vašej domácnosti vždy myslite na to, že veci ktoré používate pravidelne majte na ľahko dostupnom mieste. Prečo? No pretože ich potrebujete častejšie a pravidelne ich používate. Keď budú na mieste ku ktorému sa ľahko dostanete, bude pre vás neskôr aj jednoduchšie vrátiť ich na to isté miesto.
Upratovanie si vyžaduje systém, preto jeden zaveďte aj do vašej domácnosti!