Rybolov sa nezaobíde bez kvalitného navijáka

Rybolov sa nezaobíde bez kvalitného navijáka

Takmer na každej kvalitnej udici je vec, ktorú lajko považuje za detail, no pravý rybár vie, že ten „detail“ je pre chytenie ryby podstatný. Aj tá najkvalitnejšia udica nebude tak úplne správna, pokiaľ na nej nebude kvalitný naviják, ktorý je k rybolovu veľmi potrebný. Bez vhodného navijáka predsa rybu z vodu nevytiahneme. Práve preto je vhodné zamerať sa aj na tento „detail“, akými sú privlacove navijaky, ktoré nám umožnia, aby sme vytiahli i tú väčšiu a šikovnejšiu rybu bez zmätkov a zbytočných komplikácií, či obrovskej námahy.

rybářské potřeby

Ktorý typ rybára ste Vy?
Aj v tomto prípade postupujeme a rozmýšľame štýlom, ako keď vyberáme vhodnú udicu. Rozlišujeme, na aký druh rybolovu sme zameraný/á. Či potrebujeme naviják na menšie alebo dravé ryby, alebo na kaprov. To záleží možno i od toho, či sa s rybolovom ešte len oboznamujeme, alebo sme ostrieľaní veteráni, ktorí uvítajú komplikovanejšiu výbavu. No poznáme i druh navijákov, ktoré ocenia obe skupiny. Amatéri i pokročilejší.

Zamerajme sa konkrétnejšie na ponuku
Aj u tohoto tovaru poznáme rôznych výrobcov, no za tých odskúšaných a pozitívne hodnotených možno označiť značku Daiwa, Mikado, či napíklad Delphin. Ale určite ich je viac. Ďalej si všimnime, že sa jedná o typ s prednou brzdou, alebo aj muškársky, či Baltrunner. Všetky tieto možnosti nájdeme prehľadnejšie pomocou internetu a webov, ktoré sa špecializujú na predaj rybárskych potrieb. Nájdeme potrebné info a hneď si môžeme aj objednať. Nájdeme produkty tohto druhu, ktoré majú dokonca anti-reverzný systém, ale i ľahký chod.

různé navijáky

Ceny
Ceny sú rôzne, ten stred je niekde okolo 100 Euro, no aj menej, ale pre náročných máme na výber aj produkty v hodnote cez 200 Euro, no treba rátať s tým, že sa jedná o to najlepšie možné riešenie. Každopádne skvelú alternatívu kúpite aj za 100 Euro či menej. No výber je pestrý a je len na Vás. Keby niečo, nechajte si poradiť formou e-shopu a jeho online poradcov.