Prírodná starostlivosť o telo

Prírodná starostlivosť o telo

Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy sú bytosti, ktoré chcú udržiavať svoj vzhľad a vyzerať stále krásne. Napriek tomu veľakrát míňame príliš veľa peňazí na kozmetické výrobky, i keď v skutočnosti máme k dispozícii domáce prostriedky, ktoré dosahujú rovnaké výsledky ako drahé chemické výrobky. Uvidíte, že to váš organizmus, bude tá najlepšia forma poďakovania za všetko, čo pre vás robí.

med

Ak máte popraskané pery pomôže vám zubná kefka. Pravidelne masírujte ňou pery, ktoré sa prekrvia, chytia tú správnu červenú farbu a zbavíte ich suchej a odumretej kože. Pery budú vyzerať nielen zdravšie, ale aj väčšie. Pery bez šupiniek vyzerajú zdravšie a väčšie, ako tie popraskané. Na vašich perách tak bude hebká pokožka a nemusíte siahať po aplikátoroch na zväčšenie pier.
Medpoužite na odstránenie akné. Natrite si med na tvár a nechajte to pôsobiť 15 minút. Potom očistite tvár teplou vodou a okamžite si všimnete, ako sa nezrovnalosti na vašej tvári zmenili.

Kokosový a levanduľový olej na riasy. Najmenej trikrát týždenne premiešajte polovicu lyžice kokosového oleja s niekoľkými kvapkami levanduľového oleja. Aplikujte zmes od koreňa až po vrch mihalníc.. Uvidíte, že v krátkom čase budú vyzerať silnejšie, dlhšie a zdravšie.

Sóda bikarbóna na tmavé kruhy pod očami. Zmiešajte lyžicu sódy s horúcou vodou alebo čajom. Potom namočte do toho vatu a položte na kruhy a nechajte ju pôsobiť 10 až 15 minút. Potom dobre očistite tvár a naneste svoj hydratačný krém.

Olivový olej na zvlhčenie pokožky. Trpíte suchou pokožkou? Skúste parný kúpeľ a potom na tvár naneste na 5 minút trochu olivového oleja. Uvidíte, ako tvár okamžite hydratuje. Olivový olej je vynikajúci aj ako odličovač.

Banány na vlasy. Túto zmes môžete použiť raz za týždeň a vaše vlasy vám budú za to ďakovať. Zmiešajte banán, vajce, med a pol pohára tmavého piva. Pomasírujte touto zmesou vlasy a nechajte ju pôsobiť niekoľko hodín a potom opláchnite teplou vodou.

olivový olej

Očné kvapky na začervenanú pleť. Nie len znížia opuch očí, ale aj tváre. Kvapnite na vatový tampón očné kvapky a na niekoľko minút ho vložte do mrazničky. Naneste ich potom na problematické miesta a výsledok vás príjemne prekvapí.