Používatelia služby YouTube nemôžu prestať pozerať latinský pop

Používatelia služby YouTube nemôžu prestať pozerať latinský pop

Španielske piesne tvoria doposiaľ polovicu z Top 10 YouTube, ktorú vedie Daddy Yankee's Con Calma, s 1,15 miliardami zobrazení.
 
7 prsteňov Ariana Grande je jediný záznam, ktorý sa spieva výlučne v angličtine, s grafom K-pop a Bollywood.
 
Katalánska speváčka Rosalía, ktorá sa umiestnila na piatom mieste v zozname BBC Sound of 2019, videla najsledovanejšie video umelkyne s Con Altura – reggaetonovou skladbou, ktorá odoberá dialóg z Dominikánskej televíznej relácie.webové stránky.png
 
Pieseň trumfl hudobný graf YouTube na 12 týždňov po jeho vydaní v marci, na jednom mieste predsedá top 10, ktorý bol 80% španielsky.
 
"Toto je nové poradie vecí v čoraz rozmanitejšom, viacjazyčnom, viacjazyčnom svete popu," napísal novinár New York Times popový spravodajca Joe Coscarelli v článku, v ktorom rozoberá Rosaliovu útek.
 
"Jazyk už nie je bariérou, svetové rytmy sa miešajú a koherujú, spolupráca medzi kultúrami je bežná a vplyv hip-hopu zo všetkých strán."
 
Južná Kórea je tiež čoraz dominantnejším hlasom v globálnom popu, kde sa skupina dievčat Blackpink pripravuje o 468m výhľadov na zatknutie, farebné video pre Kill This Love [názov je jediná anglická línia v piesni.koncert.jpg
 
Ich Boyband náprotivok, BTS, majú ôsme najsledovanejšie video roka pre svoju skladbu Boy With Luv.
Hindčina speváčka Dhvani Bhanushali tiež zaznamenal veľký hit so sladko spievajúcou Vaaste Song – ktorá bola prvou indickou skladbou, v ktorej sa za sedem dní postavilo 50 miliónov zobrazení.
 
21-ročná speváčka je podpísaná na T-Series, najväčšej nahrávacej spoločnosti v Indii, ktorá tiež prevádzkuje druhý najväčší kanál YouTube na svete.
 
"Určite vidíme, že hudobníci z miest mimo USA naozaj píšu príručku na YouTube," povedal pre BBC globálny šéf hudby, Lyor Cohen. "Chcem povedať, že majú PhD v službe YouTube.
 
"Títo umelci majú nielen zvuk, ktorý oslovuje milovníkov hudby po celom svete, ale vedia, ako vytvoriť platformu pre nich a maximalizovať globálny dosah. To je krása YouTube – žánrov prekračujúcich hranice a umelcov budujúcich fanbases, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú oni sú."