Čítajte s kvalitným svetlom

Čítajte s kvalitným svetlom

Vždy som patrila k ľuďom, ktorí milovali knihy. Už moje detstvo som trávila tým, že som pod paplónom potajomky čítala s baterkou v ruke, napriek tomu, že mama si myslela, že už dávno spím. Milovala som knihy, milovala som čítanie a nevedela som si predstaviť, že večer neukončím dobrou knihou. Môj priateľ si tiež zvykol na to, že sa u nás svieti dlho do noci. Problém nastal vtedy, keď som začala mať problémy so zrakom.

telefon

Reči o tom, že som mala jesť viac mrkvy, som radšej vôbec nepočúvala. Nielen, že som mala s očami problémy, začali ma aj naozaj veľmi boleiť. A to bolo niečo, som nedokázala zniesť. Čítanie bolo predsa niečo, bez čoho som nevedela existovať. Musela som vymyslieť riešenie. Aby som mohla čítať hocikedy a nemusela som sa báť, že kvôli tomu prídem o zrak.

Dlho sme s partnerom rozmýšľali nad tým, prečo mám vlastne taký hrozný zrak. Nakoniec sme prišli na to, čo mu škodilo. Bolo to nedostatok svetla v našej spálni. Na nočnom stolíku som mala lampu, ktorá ani zďaleka nedávala toľko svetla, koľko by bolo môjmu zraku prospešné. Potrebovala https://www.zive.cz/poradna/potrebovala-bych-zmenit-heslo-wifi-nikdy-jsem-to-nedelala-dekuji/sc-20-cq-558745/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1som niečo viac, potrebovala som niečo, čo mne a mojim požiadavkám naozaj zapasuje. A viete čo? Našla som to. Boli to led žiarovky e27. Dať si do lampy na nočnom stolíku niečo takéto bolo určite jedno z mojich najlepších rozhodnutí.

žárovky

Možno vám to príde ako hlúposť, no ja som sa z toho naozaj veľmi tešila. Už aj bez toho som nosila okuliare, ale takto viem, že neprídem o zrak. Mám svetlo, ktoré je akurát vhodné pre čítanie kníh. Takže môžem pokojne čítať aj do neskorých večerných hodín, vždy vidím úplne perfektne. Nedokážem pochopiť, prečo mi niečo takéto nenapadlo skôr. Mohla som si ušetriť množstvo starostí. No, teraz nemusím plakať nad rozliatym mliekom. Môžem byť rada, že som predišla ťažkostiam, ktoré by nasledovali. Teraz už bude všetko v poriadku, ja som nadmieru spokojná.