Cena bitcoinu klesá

Cena bitcoinu klesá

Na konci roku 2017 sa pohybovala trhová cena za jeden bitcoin približne na úrovni 20 000 €, čo bolo historické maximum. Vlastníci, ktorí vlastnili túto kryptomenu sa určite radovali. Žiadna iná kryptomena nikdy nedosiahla tak vysokú hodnotu.

bitcon

Bitcoin však na začiatku roku 2018 začal prudko klesať a momentálne sa jeho trhová hodnota pohybuje na približne 8 000 € za jeden bitcoin. Za tento „pád“ môže situácia, ktorá nastala, keď sa ľudia po celom svete snažili nakúpiť čo najviac bitcoinov a zaistiť si tak dostatok financií. Toto malo za následok presýtenia trhu touto kryptomenou, čím vznikol priestor pre jej úpadok.

Mnoho vlastníkov zareagovalo na tento úpadok tým, že svoje bitcoiny narýchlo a masovo predávali. Takto úpadok bitcoinu ešte umocnili, až sa jeho cena dostala na dnešné minimum, ktoré je približne 8 000 €. Odborníci sa zhodujú, že tento úpadok bude aj naďalej pokračovať, keďže je jeho na trhu stále dostatok. Kde sa jeho trhová hodnota zastaví je otázne. Hodnota kryptomeny sa mení z hodiny na hodinu, za čo môže svetová burza, kde prebiehajú všetky obchody spojené s financiami.

kryptoměna

Príliš prudký nárast trhovej hodnoty v roku 2017 spôsoboval obavy u odborníkov na financie, ktorí dokonca predpovedali, že raz musí trhová hodnota padnúť nadol. U ľudí to však nevyvolávalo žiadne obavy a neverili nikomu.

mince

V roku 2017 dokonca prebehli historicky prvé, úspešné platby za nehnuteľnosti pomocou bitcoinu. Jedná sa o nehnuteľnosti v Českej Republike, ktoré si kúpil občan ruskej národnosti. Platba prebehla do dvoch týždňov bez akýchkoľvek problémov. Najväčším lákadlom tejto kryptomeny je, že na ňu nemá vplyv žiadna vláda a nezdaňuje sa. Niet sa teda diviť, že je taká populárna a u ľudí si našla svoje miesto, tak ako aj ostatné kryptomeny. Možno práve začala éra kryptomien a éra platieb pomocou nich.