Zimná dovolenka na Slovensku

Zimná dovolenka na Slovensku

· Chopok
Chopok ponúka pekný výhľad z kopca na všetky svetové strany nachádza sa v Nízkych Tatrách 2024 metrov nad morom. Na Chopok sa dá ísť dvoma spôsobmi. Najrýchlejšia je lanovka, alebo si môžete urobiť prechádzku a poobzerať sa po okolitej prírode. Okrem toho sa. A chopku nachádza meteorologická stanica a chata Kamienka v ktorej môžete stráviť noc.

tatry

· Banská Štiavnica
Bola zapísaná do svetového zoznamu UNESCO. Pri prechádzke natrafíte na zámky a samotná prehliadka mesta stojí určite za pozretie.

· Národný park Polonina
V tomto parku uvidíte toľko hviezdičky koľko len chcete. Ak hľadáte miesto kde by ste našli hviezdy, tento park je ako keby na to stvorený. Okrem hviezd si počas dňa.idete pozrieť krásu prírody ktorú tento park ponúka.

pleso

· Červený kameň.
Pekne romantická prechádzka v zimnej prírode stojí určite za to. Čerstvý vzduch, príroda a všetko naokolo vyzerá naozaj nádherné. Okrem toho v červenom kameni nájdete aj múzeum x vináreň aj reštauráciu. Ak máte radi aj trochu históriu môžete sa taktiež pozrieť aj na hrad ktorý je otvorený po čas roka teda v každom období.

· Vysoké Tatry – nie len zimné športy
Vo vysokých Tatrách sa nemusíte len lyžovať. Ak ste si dali na chvíľu pauzu od lyžovačky a chcete sa poprechádzať v prírode, odporúčame Vám sa pozrieť na vodopád Skok ktorý leží za ihličnanmi. K tomuto vodopádu Vás dovedie aj turistická mapa.

jeskyně

· Stanišovská jaskyňa
Máte chuť sa pozrieť do jaskyne ? Odporúčame Vám sa pozrieť do Stanišovskej jaskyňa ktorá je otvorená nonstop pre tých ktorý majú radi potulky po jaskyniach a chcú sa dozvedieť viac o jej histórii žitie prvá ľudí. Taktiež sa dozviete čo znamenajú nadpisu ktoré sú tam napísané. Taktiež je možné ísť si vyskúšať prechod z vyškolenými jaskyniarmi. Návšteva jaskyne určite stojí za to.
Inšpirovali sme Vás aspoň trochu. Urobte si krátky výlet alebo dovolenku ešte počas zimy. Teraz máte poslednú možnosť vidieť krásy v našej krajine v zimnej prírode.