Zimná dovolenka na Slovensku

Zimná dovolenka na Slovensku


·         Chopok
Chopok ponúka pekný výhľad z kopca na všetky svetové strany nachádza sa v Nízkych Tatrách 2024 metrov nad morom. Na Chopok sa dá ísť dvoma spôsobmi. Najrýchlejšia je lanovka , alebo si môžete urobiť prechádzku a poobzerať sa po okolitej prírode. Okrem toho sa. A chopku nachádza meteorologická stanica a chata Kamienka v ktorej môžete stráviť noc.

tatry

·         Banská Štiavnica
Bola zapísaná do svetového zoznamu UNESCO . Pri prechádzke natrafíte na zámky a samotná prehliadka mesta stojí určite za pozretie.

·         Národný park Polonina
V tomto parku uvidíte toľko hviezdičky koľko len chcete. Ak hľadáte miesto kde by ste našli hviezdy , tento park je ako keby na to stvorený. Okrem hviezd si počas dňa .idete pozrieť krásu prírody ktorú tento park ponúka.

pleso

·         Červený kameň .
Pekne romantická prechádzka v zimnej prírode stojí určite za to. Čerstvý vzduch , príroda a všetko naokolo vyzerá naozaj nádherné. Okrem toho v červenom kameni nájdete aj múzeum x vináreň aj reštauráciu. Ak máte radi aj trochu históriu môžete sa taktiež pozrieť aj na hrad ktorý je otvorený po čas roka teda v každom období.

·         Vysoké Tatry – nie len zimné športy
Vo vysokých Tatrách sa nemusíte len lyžovať. Ak ste si dali na chvíľu pauzu od lyžovačky a chcete sa poprechádzať v prírode , odporúčame Vám sa pozrieť na vodopád Skok ktorý leží za ihličnanmi . K tomuto vodopádu Vás dovedie aj turistická mapa.

jeskyně

·         Stanišovská jaskyňa
Máte chuť sa pozrieť do jaskyne ? Odporúčame Vám  sa pozrieť do Stanišovskej  jaskyňa ktorá je otvorená nonstop pre tých ktorý majú radi potulky po jaskyniach a chcú sa dozvedieť viac o jej histórii žitie prvá ľudí. Taktiež sa dozviete čo znamenajú nadpisu ktoré sú tam napísané.  Taktiež je možné ísť si vyskúšať prechod z vyškolenými jaskyniarmi. Návšteva jaskyne určite stojí za to.
Inšpirovali sme Vás aspoň trochu. Urobte si krátky výlet alebo dovolenku ešte počas zimy. Teraz máte poslednú možnosť vidieť krásy v našej krajine v zimnej prírode.