Zdravo a rýchlo

Zdravo a rýchlo

Jesť zdravo a chutne je v dnešnej dobe naozaj veľmi moderné. Asi je každému jasné, že dnešná doba sa v stravovaní naozaj veľmi posunula, hlavne preto, že chcú všetci jesť veľmi zdravo a držať sa svojich zásad, čo sa týka jedenia a stravovania. Často to býva hlavne kvôli chudnutiu. Chudnutie je jednoducho hlavná motivácia. U nás doma sa také niečo zatiaľ nepresadilo a varíme vždy slovenskú klasiku. Raz guľáš, raz perkelt, raz halušky. Ale keď mala prísť na návštevu moja sestra, myslela som, že ma porazí. Moja sestra začala vyznávať práve tento zdravý štýl varenia a stravovania. Rozhodla sa, že k nám príde na obed, ale bolo mi jasné, že nebude chcieť jesť to, čo jedávame my.

losos

V takýchto situáciách sa vždy naskytne otázka, čo jej mám akože navariť, keď nič nechce jesť? Vtedy je to naozaj na porazenie, pretože chcete byť dobrým hostiteľom na jednej strane, ale na druhej strane je vám jasné, že s takýmito stravníkmi je to občas oveľa horšie ako s malými deťmi.

Naskytne sa teda okamžite otázka, čo mám akože teraz robiť? Nemôžem ju predsa nechať o hlade, ale zdravé jedlá vôbec naštudované nemám. Nezostávalo mi nič iné, iba improvizovať. Najprv som zobrala do rúk kuchárske knihy, ale nemala som ani jednu o tom, ako sa stravovať zdravo, preto som ju hneď odložila. Ešte šťastie, že máme internet, inak by som bola totálne stratená. Začala som hľadať recepty, ale všetky mi prišli príliš zložité, alebo príliš nechutné. Až raz na mňa vyskočilo niečo, čo sa mi páčilo. Losos na panvici. Nuž, nie je to možno nič raw, ale aj tak som sa rozhodla, že to urobím.

syrový losos

Urobila som k tomu šalát z čerstvej zeleniny a moja sestra bola nadšená. Samozrejme, že najprv povedala, že som sa nemala vôbec trápiť, ale tieto frázy už predsa dávno poznáme. Práve preto som bola šťastná, že sa najedla z toho, čo som jej pripravila. Tak možno predsa len nie som zlá kuchárka.