Zážitky nekončia, eštelen prichádzajú!

Zážitky nekončia, eštelen prichádzajú!

Leto sa nám skončilo a o chvíľu príde zimný čas. No každé ročné obdobie má svoje špecifické čaro. Koncom letného času naše zážitky spojené s pohybom nekončia, opäť začínajú, no v trochu inom prevedení. Ak sa na to pozrieme z tej pozitívnej stránky, zimné obdobie prináša svoje pozitíva a opäť i možnosť pohybu. Zmena v zimných športoch je jedna z vecí, ktoré Vám môžu pomôcť k skvelému fyzickému i psychickému stavu aj počas mrazivých dní.
zasněžené stromy
Berme to tak, že sme skončili s počasím, kedy vonku bolo skoro nedýchateľne a stále nás „smažilo“ Slnko. Také počasie nie je pre mnohé športy takisto ideálne. Zle sa nám dýchalo, potili sme sa a hrozil nám úpal. Boli sme náchylnejší k únave a taký čas nie je ideálny na nejakú dlhú turistiku či beh. Venovali sme sa iba plávaniu a bicyklovaniu. O malú chvíľu k nám však zavíta zdravší a osviežujúci vzduch, kedy budú naše okolité lesy a príroda posypané snehom. Pokiaľ sa teplo oblečieme a vyzbrojíme sa termoskou s teplým čajom, môžeme si doprajať kvalitný pohyb, ktorý ukľudní naše telo i psychiku.
pes a sníh
Zima nám so sebou prináša takisto nápadité možnosti, ako využiť svoj voľný čas pohybom. Môžeme si dať spomínanú túru po lese, alebo zamieriť a vyšľapať vyššie, k horám. Na Slovensku máme pekné lesy, teda nemôžeme sa vyhovárať, že nie je cez zimný čas kam ísť. Samozrejme, nikto Vás do ničoho nenúti, rozhodnite sa podľa seba. No pokiaľ Vám bude pohyb chýbať, možnosti tu sú.
zimní západ slunce
Ak sa radíte k tým akčnejším typom a samotná chôdza, turistika či cestovanie Vás moc nebaví, môžete odskúšať ešte možnosť, ktorá nás zrejme už napadla. Vyskúšať lyže, či dokonca „cool“ spôsob zjazdu po horách a to pomocou snowboardu a potrebného vybavenia. Nepodceňujme však bezpečnosť! Chceme si predsa užiť šport, nechceme sedieť so zlámanou nohou v nemocnici. O bezpečnosti sa poraďme aj s predajcom snowboardov a jeho doplnkov.