Vysnívaný deň „D“

Vysnívaný deň „D“

Svadobný deň je doslova vysnívaný, hlavne nevestou. Každá má jasnú predstavu o tom, ako by mal do detailov vyzerať. Jedným z najkrajších snov vari každej nevesty sú krásne svadobné šaty. Keďže si ich žena na seba oblieka spravidla len raz za život, aspoň každá sa vydáva s predstavou toho, že to bude navždy, kladie sa na výber svadobných šiat dostatočný dôraz. Každá nastávajúca nevesta má určite „tie svoje“ šaty vysnívané už dlho, ale stať sa môže aj to, že pri skúške v svadobnom salóne sa jej zapáčia úplne iné, alebo že tie, po ktorých túžila jej na postavu nesedia. Na výber svadobných šiat by si preto budúce nevesty mali vyhradiť dostatočne veľa času a tiež by ich mali vyberať aj s dostatočným predstihom. Pokiaľ si ich totiž chcú zapožičať, môže sa stať, že tie vysnívané už môžu byť rezervované, čo nebýva veľmi príjemné. Ideálne je začať svadobné šaty riešiť minimálne pol roka pred stanoveným dátumom svadby.

svatební šaty

Skúška šiat
Väčšina svadobných salónov ponúka možnosť objednať sa na dohodnutý termín, čím sa predíde tomu, že sa v rovnakom čase stretne viac vydajachtivých neviest a obsluhujúci personál sa im nemôže dostatočne venovať. Ak sa teda objednáte, máte istotu, že budete mať dostatok času a pozornosti na to, aby ste si vybrali tie pravé šaty. Na skúšku si treba priniesť so sebou zvyčajne spodnú bielizeň, ktorú budete mať na sebe aj v deň svadby, aby sa ukázali všetky prípadné nedokonalosti, ktoré sa samozrejme budú dať upraviť. Rovnako je dobré priniesť si so sebou i topánky na vyššom opätku, najlepšie svadobné, aby vám dĺžka šiat sedela hlavne v svadobný deň. Vezmite si na skúšku svadobných šiat dobrú kamarátku, alebo niekoho, kto vám pri výbere dobre poradí.

šaty

Ponuka svadobných salónov
Základ ponuky svadobných salónov tvoria samozrejme svadobné šaty rôznych strihov, farieb a z rôznej kvality a nevesty si naozaj majú z čoho vyberať. Ďalším tovarom, ktorý svadobné salóny ponúkajú sú svadobné doplnky ako závoje, spodničky pod svadobné šaty, svadobné bolerká a kožúšky pre prípad chladného počasia. Ďalej si tu môžete vybrať i vkusnú svadobnú bižutériu a doplnky ako kabelky, pompadurky, svadobné rukavičky, dáždniky či vejáre, ktoré využijete napríklad počas svadobného fotenia. Neodmysliteľnou súčasťou výbavy každej nevesty by mal byť i svadobný podväzok a samozrejme už spomínané svadobné topánky, pri ktorých treba dbať hlavne na pohodlnosť, aby ste v nich vydržali fungovať celý svadobný deň i noc. V ponuke bývajú i spoločenské šaty a rovnako si môžu prísť na svoje i budúci ženísi, pre ktorých mnohé salóny ponúkajú i svadobné obleky a doplnky ako manžetové gombíky, kravaty či motýliky.
Výber v svadobných salónoch je dnes naozaj široký a každý si bez problémov môže vybrať to, čo mu vyhovuje, aby bol svadobný deň krásny a nezabudnuteľný.