Veľkosť modelingu

Veľkosť modelingu

Od mladého, takmer detského veku sme bombardovaní obrázkami či fotkami krásnych žien, herečiek, speváčok, modeliek alebo iba reklamami na nejaké produkty v takmer každom jednom ženskom magazíne alebo v médiách či na sociálnych sieťach. Všetky ženy sú v nich dokonalé a ukazujú nám, ako tiež byť dokonalými. Spolu so skrášľujúcimi a omladzujúcimi produktmi nám často dodávajú pocit, že nie sme dostatočne nádherné a že na svete existuje množstvo žien krajších, ako sme my.

selfie

Prečo?
Prečo nám teda predkladajú obrázky, ktoré nás doslova nútia cítiť sa škaredými? Prečo nám predkladajú obrázky dokonalých žien a produktov, ktoré na “získanie krásy” potrebujeme?
Presne v tom je kľúč. Produkty, ktoré si budeme kupovať, plastické operácie, ktorých sa zúčastníme a draho za ne zaplatíme, to všetko prináša našim štátom, obrovským spoločnostiam a celému svetu peniaze. Niekoľko miliónový kolobeh peňazí by skrachoval, ak by sme si uvedomili, že sme krásni našim spôsobom, a že sa nemusíme “prerábať” na iných – krajších – ľudí.

foto

Klam
No celé to nie je zasa až tak ľahké. Ani tie produkty nie sú tak celkom najlepší pomocníci v ceste za krásou. Prečo niektoré celebrity zachytené paparazzmi vyzerajú tak prirodzene, každopádne inak, ako sme zvyknutí?
Make-up. Ten je prvým aspektom pôsobiacim na krásu modeliek. Priznajme si, každý kto to s make-upom vie dobre, dokáže vyzerať tak ako celebrity. Peniaze vložené do make-upu sú horibilne vysokou sumou, čím sa vraciame späť k ekonomike.
Photoshop. Druhý a rovnako významný aspekt v modelingu a showbiznise. Stačí dobré osvetlenie a neskôr zphotoshopované fotky vyzerajú úplne naturálne. Každé “nedokonalosti”, ktoré nevyhovujú prísnym kritikom, sú odstránené, prerobené alebo dorobené.

modelka

No nie všetky modelky a známe herečky musia byť krásne iba vďaka make-upu a photoshopu. Verím, že ony všetky sú za tým celým mediálnym nátlakom prirodzene krásne, ako je každá jedna žena a každý jeden muž na tomto svete.