Sprchovací kút alebo ideálne riešenie do malej kúpeľne

Sprchovací kút alebo ideálne riešenie do malej kúpeľne

Deti vyrástli, vaša kúpeľňa nikdy nebola príliš veľká a vaňa začína iba zavadzať. V tom prípade pravdepodobne začínate premýšľať nad jej výmenou za sprchový kút. Toto riešenie je naozaj dobré do menších priestorov a aj vtedy, keď kúpanie až tak neobľubujete. Viete na čo nezabudnúť pred jeho kúpou a samotnou inštaláciou?

moderní koupelna.jpg

Pred tým ako začnete

Ak sa rozhodnete sprchovací kút inštalovať do kúpeľne sami, nezabudnite ani kvalitné príslušenstvo k sprchovým kútom https://lmmont.sk/kategoria-produktu/sprchovy/Hovoríme o drobnostiach ako sú úchytky, alebo madlá. Pri práci sa vám zíde aj vodováha a tmel vhodný do vlhkého prostredia.

Ako vybrať ten správny sprchovací kút

Na trhu dnes nájdete množstvo typov sprchovacích kútov. Niektoré majú dvere, ktoré sa dajú odsunúť na oboch stranách, iné iba na jednej strane, no a niektoré majú klasické otváracie dvierka.
Čo sa veľkostí týka, najmenší sprchovací kút má pôdorys vo veľkosti sedemdesiat krát sedemdesiat centimetrov. To ale hovoríme o naozaj maličkom priestore. Ak teda chcete v sprche trochu pohodlia, zvoľte kút s pôdorysom minimálne osemdesiat krát osemdesiat až deväťdesiat krát deväťdesiat centimetrov.
K pohodliu prispeje aj spodná vanička. Tú oceníte najmä v prípade, že sa vám upchá odtok, ktorý bude odtekať pomalšie. Vanička môže byť akrylátová, keramická, alebo oceľová. Druhým riešením je podlaha z dlaždíc, teda bez vaničky. Takáto podlaha sa udržiava o čosi ľahšie. Je však potrebné dávať pozor, pri jej pokladaní. Musíte dodržať mierny spád smerom k odtoku. Inak by vám voda v sprche stála.

Detail na sprchu.jpg

Kedy premýšľať nad sprchovacím kútom?

Ak máte malé deti, so sprchovým kútom, by ste mali ešte chvíľku počkať. Ich kúpanie by bolo totiž extrémne náročné. Sprchový kút je na druhej strane veľmi dobrým riešením aj pre starších ľudí. Nemusia neustále vliezať do vane, takže sprchovanie sa stáva omnoho bezpečnejším a taktiež pohodlnejším.