Som jednoducho vegetarián

Som jednoducho vegetarián

V našich končinách je vegetariánstvo jednostranné považované za zdravý životný štýl života. Aj v komerčných médiách je často prezentované ako to jediné správne. A čo je horšie podporujú ho aj známe svetové ako aj domáce osobnosti a tak ovplyvňujú tisíce mladých ľudí. Tí namiesto toho aby sa začali venovať zdravému životnému štýlu, začali chodiť do posilňovni, behávať, alebo hoci len rekreačne strávili pár hodín v fitnescentre.

vegan

Tak radšej vynechajú často krát dôležitú časť stravy len aby sa mohli pýšiť nálepkou vegetariána. A niet divu že najčastejšou odpoveďou na otázku prečo sa radšej nestravuješ vyvážene je, nie som predsa vrah zvierat. A predsa ich nebude vo vraždení zvierat podporovať. No keď sa nad tým tak zamyslíte tak aj poľnohospodárska pôda je domovom množstva druhov zvierat a pri pestovaní rastlín ich zomrie nespočetne viac ako na bitúnku. Ale to je asi v poriadku to sa môže. Veď koniec koncov nie je zviera ako zviera. Zabíjať je povolené iba tie „správne druhy“ ostatné majú smolu.

No ale aby sme tu len nenadávali poďme si radšej niečo povedať o tom ako viesť zdravý spôsob života. Na to aby sa mohli bez výčitiek pýšiť tým že sa stravujete zdravo, nie je absolútne potrebné sa zriecť mäsa. To množstvo odborníkov na stravu ani neodporujúce. Práve naopak zdravá strava by mala obsahovať v prvom rade zdravé potraviny.

rajčata

Často krát sa jedná o bežné ovocie a zeleninu, z mäsa spomenieme najme kuracie, no netreba zabúdať aj na ryby. Takáto strava vám väčšinou ponúka dostatok bielkovín, minerálov, sacharidov, ako aj množstvo ďalších vitamínov. A to je to čo vaše telo potrebuje v skutočnosti. Zdravie máte predsa len jedno, hádam s ním nebudete experimentovať len preto že sa to dnes nosí. Ďalším neobytným faktorom je pohyb. Teraz nemáme na mysli presun od stola do jedálne. Pre udržanie postavy stačí napríklad 2-3 krát do týždňa si ísť zabehať na 20 minúť. Nie je to nič čo by ste nezvládli. Ak aj máte nejaké zdravotné problémy tak beh nahraďte prechádzkou. Síce nezhodíte do plaviek ale aspoň sa budete cítiť zdravšie.