Rôzne domácnosti, rôzne štýly bývania

Rôzne domácnosti, rôzne štýly bývania

Nie sme všetci rovnakí a to sa odzrkadľuje aj na našich štýloch bývania. Máme možnosť inšpirovať sa mnohými zaužívanými štýlmi a je vlastne v poriadku, že každý z nás preferuje iný. Zatiaľ čo niekto čerpá inšpiráciu z jednoduchých a priestranných miestností, inému záleží skôr na luxusných interiérových prvkoch. Pre iného je zas faktorom napríklad drevený nábytok. A takto by sme mohli pokračovať na niekoľko strán. Preto si v stručnosti predstavme tie najznámejšie štýly bývania.

bývanie, sedačky, stolík

Škandinávsky môžeme zaradiť k TOP 3 ak nie k úplne najobľúbenejšiemu po celom svete. Opäť je však v poriadku, ak máte iný názor a vkus. Každopádne pre tento sú špecifické „krémové“ odtiene a kombinácia prírodných materiálov. Spomeňme napríklad drevo, kožušinu a vlnu. Spojenie jemných farieb s prírodnými prvkami.

Industriálny je takisto veľmi známy. A to predovšetkým kvôli využitiu prvkov z kvalitných a zároveň zaujímavých materiálov. Vravíme hlavne o tehlách, kameňoch a klasickej oceli.

Minimalistický rozhodne budí pozornosť. Je paradoxne zaujímavý práve tým, že je veľmi jednoduchý. Je to vlastne umenie zorganizovať priestory a prvky v nich tak, aby pôsobili takto jednoducho. Dôležitým bodom je ale v tomto prípade priestrannosť izieb. Veľa miesta s minimálnym obsadením interiérových prvkov. A aj tie majú bielu, resp. neutrálnu farbu. Ak chcete dosiahnuť aj vy priestranné izby a sympatickú, no modernú jednoduchosť, zaujať vás môžu sklenené dvere cena.

štýlové bývanie

Vintage je vlastne spojením moderného s klasickým, resp. nového so starým. Pre milovníkov starožitností, ktorí ale pochopiteľne chcú využiť aj novšie súčasti. A máme na mysli hlavne nábytok. Ak chcete dosiahnuť vintage, vaše bývanie musí kombinovať „old school“ nábytok s tým aktuálnym, čiže trendovým a moderným.

Retro je vo svojej podstate podobný. V tomto prípade ale dávate starým veciam nový šat. Asimilujete predmety odkazujúce na starý dizajn do dnešného štýlového prostredia.