Prineste svetlo do vašej záhrady

Prineste svetlo do vašej záhrady

V prípade, že máte väčšiu záhradu, ktorú naozaj plne využívate k oddychu, je potrebné sa zamyslieť nad jej osvetlením. Správne osvetlená záhrada vie pôsobiť naozaj očarujúco. Prinesie vám tak veľa radosti a pocit relaxu. Iste nechcete využívať tento priestor len počas dňa. Letné mesiace prinášajú možnosti grilovania a posedenia s priateľmi i mimo domu. Vtedy najviac oceníte vhodné záhradné osvetlenie. Vo večerných hodinách vie neprimerané svetlo zvýrazniť len jeden prvok záhrady, ostatné tak zanikajú. Je preto potrebné vybrať lampy s nižšou intenzitou svietenia. Efekt záhrady tak bude celistvý a bude pôsobiť príjemne.

lampa

Do záhrad je vhodnejšie zvoliť teplé svetlo. Vyzerá lepšie po zotmení. Ak však dávate prednosť studenému, ide o váš vkus a voľbu. Svietenie v záhrade vie byť veľmi efektívne aj keď sedíte v pohodlí domova. Hlavne ak máte presklenené obývacie priestory. Dostačujúce osvetlenie záhrady nahradí svietenie v dome a pohľad na terasu bude vo vás vyvolávať pocit pohodlia a upokojenia. V neposlednom rade je osvetlenie záhrady potrebné ako bezpečnostný prvok. Nezabúdajte na lampy pred všetkými vstupnými dverami, pri chodníku alebo vstupnej bráne. Tieto sú vedené zhora.

Pre efekt môžu byť zvolené aj prízemné svietidlá, tie by mali kopírovať celú trasu chodníka, nezabúdajte na zákruty a schodisko. Prechod medzi domov a záhradou tvorí terasa. Tá je skvelým miestom na posedenie s rodinou a priateľmi. Potrebné je tu svetlo s dobrým rozptýlením na celý priestor terasy, ale v dostatočnej vzdialenosti od sedenia kvôli hmyzu. Ak ste vlastníkmi bazéna, jeho osvetlenie vyzerá večer naozaj výborne. Tu sa odporúča umiestnenie svetla do vnútra, pod vodnú hladinu.

lucerny

Nech už osvetľujete akúkoľvek časť záhrady myslite na to, že vonkajšie svetlá musia byť určené na túto funkciu. To znamená, že vyberajte také, ktoré majú pevnejšiu konštrukciu, musia byť vyrobené z odolného materiálu, ktorý zvládne všetky poveternostné podmienky.