Prečo sa psy bláznia po kúpaní?

Prečo sa psy bláznia po kúpaní?

Ak dávate svojho psíka kúpať, pravdepodobne sa potom začne blázniť. Ale teraz už vážne. Je to skutočný výbuch šialenstva. Psy sa po kúpaní bláznia kvôli všetkému od úľavy, začnú sa triasť, aby sa vysušili, začnú sa prevaľovať a snažia sa zbaviť tejto podivnej novej vône. Mohlo by to byť na uvoľnenie nervozity, alebo jednoducho pre radosť.

labrador

Spokojnosť
Ak nemáte psa, ktorý miluje kúpele, túto situáciu poznáte veľmi dobre. Váš pes sa valil v bahne, alebo skočil do bahnitého rybníka, alebo jednoducho nebol umývaný za minútu príde ten nepríjemný čas. Počuť šmýkanie tlapiek ktoré prídu v momente, keď Váš pes vie, že premýšľate o tom, že ich dostanete do vane a je to všetko veľký stres. Keď je všetkému koniec, váš pes je konečne pokojný. Jediný spôsob, ako to naozaj vyjadriť je, že začne bežať, pravdupovediac ako blázon. Jednoducho vyčerpal nervozitu z tela.

Čudná nová vôňa
Čerstvo umytý pes robí človeka veľmi šťastným, ale čo na to pes? Veľmi sa mu to nepáči. Nielen, že ich čuch je silnejší ako ten náš (všetci sme videli, ako sa psy pozdravujú, však?), Ale teraz sú obalený v tejto podivnej, neznámej vôni. Riešenie? Šprintovanie okolo seba a snaha zbaviť sa nových vôní a vrátiť sa do starých vôní, ktoré sú im príjemnejšie. Chcú sa cítiť ako hovienko, nečistota a tráva, je to jednoducho v ich DNA.

Vyschnutie
Odpoveď na to, prečo sa psy zbláznia po kúpaní, môže byť tak jednoduché ako pokus o vyschnutie. Zatiaľ čo používame uteráky na tlmenie vlhkosti z našich tiel, psy nemajú ten istý luxus. Tak robia veci, ako točenie na koberci, na posteli, v gauči atď. a pretrepávajú svoju srť vo vetre. Je to také jednoduché.

vlčák

ONNA
Obdobie nekontrolovateľnej náhodnej aktivity sa stáva skoro všetkým psom, najmä mladým. Všetko je zrazu tak úžasné a nemôžu zakryť svoje vzrušenie. Všeobecne sa deje na celkom pravidelných intervaloch – možno večerné zápasenie je bežné u vás doma – čo znamená dostať to zo systému vášho psa pred kúpeľov je múdra voľba.