Prečo cítime potrebu na sex?

Prečo cítime potrebu na sex?

Prečo cíti každý dospelý a zdravý človek potrebu sexuálneho uspokojenia a disponuje určitou sexuálnou fantáziou? Je to také jednoduché,… pretože je mu to dané. Tieto pocity a potreby určite nezažíva bez príčiny, sú jeho prirodzenou súčasťou, ktorá sa vyvíja v každom človeku už od puberty. Tieto túžby majú svoj význam a účel, inak by sme nimi nedisponovali. Tak, ako cítime potrebu jesť, piť, spať, socializovať sa, milovať a byť úspešný, rovnako cítime aj spomínanú potrebu. Pravdepodobne z dôvodu, aby ľudská rasa nezanikla.

milování

No vieme, že dnes je už doba „civilizovanejšia“ a iná, nie každý túži potrebu množiť sa a prinášať do tejto doby potomkov v 18-tich rokoch, nakoľko postarať sa o neho môže byť problémom, z čoho vyplýva, že takýto prístup by bol nezodpovedný a sebecký voči narodenému, nevinnému dieťaťu. Tak sme si zvykli sformovať určitý životný štýl z kondómov, antikoncepcií, prostitúcie, služieb poskytujúcich rozkoš, internetového porna, potratov, no a množstva zvláštnych „sexuálnych“ praktík, nezabúdajme ani na civilizačné ochorenia vedúce k problémom akými sú poruchy erekcie.

  • Sme naozaj „civilizovaní“. Aj napriek šialenej dobe v akej žijeme, plnej strachu z vlastného zabezpečenia a neistoty sa nič nemení na tom, že spomenutými túžbami a fantáziami disponujeme i naďalej, rovnako ako sa v nás nestráca inštinkt k spánku, jedlu, pitiu,… pretože sme naďalej ľudskou rasou a to nemení nič na tom, v akej dobe žijeme a aký systém si tvoríme. Týchto potrieb sa nezbavíme, sú nám dané a musíme sa im prispôsobiť.

bič

Potreba sexuálneho zblíženia je nám daná k plodeniu potomkov, v podstate tak, ako u každého iného živého tvora. Rozdiel je možno v tom, že človek je inteligentný tvor disponujúci citmi. V tejto potrebe tak vidíme niečo viac, než len „naprogramovaný účel“. Dokážeme styk dokonale precítiť, je v tom niečo viac, môžeme povedať, že v mnohých prípadoch sa týmto spôsobom prejavuje vzájomná túžba a atraktivita po tom druhom vyjadrená citmi, aké sa nedajú prejaviť slovami či inou cestou. A áno, táto túžba môže byť aj čisto fyzického, telesného, čiže iba vizuálneho charakteru. No pokiaľ sú v tom aj emócie, zážitok bude lepší. Z toho dôvodu veľa ľudí hľadá partnera, ktorý by ho priťahoval aj po duševnej stránke.