On-line zoznamka : áno či nie?

On-line zoznamka : áno či nie?

Medzi najpoužívanejšiu aplikáciu s primárnym cieľom posielania správ je čoraz známejší Messenger. Množstvo používateľov každým rokom narastá do extrémnych rozmerov a začínajú ho využívať už aj desaťročné deti. Jeho princíp je jednoduchý a prepojený cez ďalšiu aplikáciu menom Facebook. Ďalším v poradí je Instagram, ktorý mal byť najprv určený na pridávanie fotografií, ale časom sa obohatil aj o tzv. direct, v ktorom sa dajú posielať aj správy. Existuje ešte mnoho ďalších aplikácií, cez ktoré majú ľudia možnosť zoznámiť sa a nadviazať tak nové kontakty. má svoje pozitíva aj negatíva.

seznamka

Životná láska
Áno, je to možné. Pomocou mnohých zoznamiek na internete môžete získať aj príležitosť vyhľadať si vysnívaného partnera podľa vašich spoločných záujmov a sympatií. Podľa písania sa dá o človeku zistiť veľa. Treba si však overiť či je to naozaj osoba, s ktorou ste ochotní sa stretnúť. Ak nemáte odvahu a medzi priateľmi ste skôr tichá šedá myška, na internete to pôjde ľahšie. Skúste to ! Za pár napísaných písmeniek nič nedáte a navyše vás to posunie vpred. Aj keď vás bude čakať v živote mnoho sklamaní, na svete je milión ľudí, ktorí čakajú na vašu správu. Bude to síce spočiatku náročné, no vaše odhodlanie vám zamedzí prestať s hľadaním. Každý predsa túži nájsť si svoju polovičku, s ktorou prežije azda celý život. A ak sympatie ostanú, no vzhľad nepustí – našli ste si aspoň kamaráta/tku.

Opatrnosti nikdy nie je dosť
Ako je už vyššie napísané, na internetových zoznamkách a celkovo na internete je milión osôb, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať ako normálni ľudia. Pravdou niekedy bohužiaľ býva opak. Existujú tisícky falošných profilov, ktoré sa vydávajú buď za iných alebo to berú skôr ako popoludňajšiu zábavku. Neverte hneď prvej osobe, ktorá vám napíše. Je nutné venovať komunikácii veľa času kým si dotyčného/nú overíte. Za profilom sexy tridsiatnika sa môže skrývať aj živelný šesťdesiatročný muž a existujú aj prípady, kedy sa za ženu vydáva muž. Neuverejňujte v žiadnom prípade svoje osobné údaje ako je adresa a neposielajte ani žiadne obnažené fotky. Pri zoznamkách ako je napríklad pokec sa vyskytuje každým okamihom viacej nebezpečných ľudí, jednoducho „úchylákov“. Nezáleží im na citovej stránke ani na nejakom zoznámení – jediné čo majú v hlave je sex.

kavárna

Ak by som to mala celé zhrnúť – dávajte si obrovský pozor na ľudí a dôveru, ktorú do nich vložíte. Vo svete je nespočetné množstvo podvodníkov, ktorý čakajú na svoju návnadu. Všetko ako aj zoznamovanie cez internet potrebuje čas.