Óda na nočný stolík

Óda na nočný stolík

Nočný stolík je niečo, čo jednoznačne patrí k posteli. Skrýva svoje poklady, ktoré často pred alebo po spaní potrebujete. Rozčítané knihy, menšie sladkosti, keby vás v noci prepadol vlčí hlad, kondómy, keď náhodou dostanete na toho vedľa vás chuť a rôzne iné veci, pomôcky, ktoré musia byť po ruke. Kto ho má, ťažko si bez neho vie predstaviť svoj život a ďalšie fungovanie. Ani ja osobne si to neviem a nechcem predstavovať. Predtým som nočný stolík nemala a bolo to dosť nepraktické. Teraz, keď ho mám, tak si ho neviem vynachváliť a nechcem bez neho žiť.

hotel-3102377_1920

Je nočný stolík naozaj taký podstatný? Existujú ľudia, ktorí si bez neho v pohode žijú a nepotrebujú ho? Nie sú to len povery alebo mýty? Sú to overené fakty, či nejaké hoaxy? Kde sa skrývajú títo ľudia? Sú od mimozemšťanov? Alebo len nejaké financie na kúpu niečoho takého perfektného? Svoj život si každý žijeme tak ako sa nám ráči a páči. To, že niekto nemá napríklad spomínaný nočný stolík, je jeho problém. Asi sa bez neho naučil žiť a nepotrebuje ho. No, verte mi, že najviac z týchto ľudí proste nevedia aké to je ho mať, pretože to ešte nevyskúšali. Vy ste to už vyskúšali? Vlastniť taký perfektný nočný stolík? Že sa vám nechce sa ho vzdávať?

bed-3700115_1920

Noc je zahalená rúškom tajomstvom. Drieme vtedy a vlastne v tomto čase nič nepotrebujeme. Iba, keď sa zobudíme na hlad alebo smäd, prípadne na toaletu. A práve pre tieto prípady máme k dispozícii nočný stolík. Samozrejme, okrem tej toalety. Jedine, že by ste tam mali nočník. Keď sa nad tým zamyslíme, tak možno práve od toho dostal nočník svoj názov, no nie? Čo viac k tejto téme by bolo treba dodať? Myslím, že toto je tá správna bodka na záver. Zdravím vás a ani nerozmýšľajte o svojom živote bez nočného stolíka. Jeho kúpu nikdy neoľutujete a inak nemusíte mi ďakovať za odporúčanie, ako keby sa stalo.