Nákupný sprievodca v Paríži

Nákupný sprievodca v Paríži

Prvá vec, keď sa vyberiete do Paríža na nákupy je Merci (111 Boulevard Beaumarchais) – jeden z najoriginálnejších konceptov v meste. Okamžite varujem: môžete tu ľahko stráviť niekoľko hodín a úplne zabudnete na čas. Prečo? Chladný interiér, malá kaviareň s lahodnou kávou a samozrejme, veľký výber svetových značiek, okrem toho, všetky výnosy z predaja idú na charitu.
· Kde je najlepšie miesto na nákup topánok v Paríži ? V Galeriách Lafayette (40 Boulevard Haussmann). Je tam najväčší výber nádherných párov topánok.

paříž

· A čo slnečné okuliare ? Odporúčame kupovať iba v butikoch a skúšať, skúšať a skúšať kým nenájdete tie svoje milované. Mimochodom, moja obľúbená francúzska značka je Dior!

· Hlavná módna rada, ktorú by som dala, je zmiešať značky a štýly. Milujem to robiť. Túto techniku, som sa naučila od… Coco Chanel.

· Väčšina najlepších raňajok je v meste, podľa môjho názoru, vo voľnej prírode (55 Rue Charlot). Tu, ako vynikajúcu pochúťku Vám pripravia granolu s acai.

eifellovka

· Zaujímal by Vás zoznam miest pre najkrajšie fotky, ktoré môžete zdieľať potom s priateľmi na Facebooku či Instagrame? Pokúsim sa Vám vybrať top 3. V kaviarni Marly (93 Rue de Rivoli) je nielen vynikajúca chladná káva ale aj krásny výhľad na múzeum Louvre; vo Versailles, keď nie sú ešte všade turisti v skorých ranných hodinách; v Plaza Athénée (25 Avenue Montaigne) sa nakrúcali scény z filmu „Sex and the City“ a tam nafotíte úžasne zábery.
A tým, ktorí po prvý raz idú do Paríža, radím, aby ste neopustili mesto bez toho, aby ste navštívili tieto štyri miesta:

věž

1. Námestie Trocadero s najväčšou fontánou v meste.
2. Montmartre, aby ste mohli vidieť Paríž z výšky.
3. Nábrežie Seiny, obdivovať diela miestnych umelcov.
4. A samozrejme Eifellová veža – len si dajte pozor, aby ste nešli v čase keď aj väčšina turistov, lebo pár hodinové stástie v rade na výťah Vás baviť prestane a spomienky si dobré neodnesiete.