Nákupný sprievodca v Paríži

Nákupný sprievodca v Paríži


Prvá vec, keď sa vyberiete do Paríža na nákupy je Merci (111 Boulevard Beaumarchais) – jeden z najoriginálnejších konceptov v meste. Okamžite varujem:  môžete tu ľahko stráviť niekoľko hodín a úplne zabudnete na čas. Prečo?  Chladný interiér, malá kaviareň s lahodnou kávou a samozrejme, veľký výber svetových značiek, okrem toho, všetky výnosy z predaja idú na charitu.
·         Kde je najlepšie miesto na nákup topánok v Paríži ? V Galeriách Lafayette (40 Boulevard Haussmann). Je tam najväčší výber nádherných párov topánok.

paříž
 
·         A čo slnečné okuliare ? Odporúčame kupovať  iba v butikoch a skúšať, skúšať a skúšať kým nenájdete tie svoje milované. Mimochodom, moja obľúbená francúzska značka je Dior!
 
·         Hlavná módna rada , ktorú by som dala, je zmiešať značky a štýly. Milujem to robiť. Túto techniku, som sa naučila od … Coco Chanel.
 
·         Väčšina najlepších raňajok je v meste , podľa môjho názoru, vo voľnej prírode (55 Rue Charlot). Tu, ako vynikajúcu pochúťku Vám pripravia granolu s acai.

eifellovka
 
·         Zaujímal by Vás zoznam miest pre najkrajšie fotky, ktoré môžete zdieľať potom s priateľmi na Facebooku či  Instagrame? Pokúsim sa Vám vybrať top 3. V kaviarni Marly (93 Rue de Rivoli) je nielen vynikajúca chladná káva ale aj krásny výhľad na múzeum Louvre; vo Versailles, keď nie sú ešte všade turisti v skorých ranných hodinách; v Plaza Athénée (25 Avenue Montaigne) sa nakrúcali scény z filmu „Sex and the City“ a tam nafotíte úžasne zábery.
A tým, ktorí po prvý raz idú do Paríža, radím, aby ste neopustili mesto bez toho, aby ste navštívili tieto štyri miesta:

věž
 
1.      Námestie Trocadero s najväčšou fontánou v meste.
2.      Montmartre, aby ste mohli vidieť Paríž z výšky.
3.      Nábrežie Seiny, obdivovať diela miestnych umelcov.
4.      A samozrejme Eifellová veža – len si dajte pozor, aby ste nešli v čase keď aj väčšina turistov, lebo pár hodinové stástie v rade na výťah Vás baviť prestane a spomienky si dobré neodnesiete.