Nahraďte SMS správy aplikáciami!

Nahraďte SMS správy aplikáciami!

To, čo sme si niekedy nedokázali ani predstaviť je dnes realitou. Už sa nemusíme spoliehať len na spojenie cez nášho mobilného operátora ale môžeme využívať komunikáciu s našimi najbližšími – online. V tom je ale bohužiaľ ten háčik. K tomu, aby to fungovalo, potrebujete buď balíček dát alebo spoľahlivú sieť wifi, jednoducho prístup na internet. A ak patríte medzi ľudí, ktorí chcú byť so svojou rodinou nonstop v spojení a nehľadíte na prevolané minúty, toto je presne možnosť ako ušetriť. Ak sa ešte niekto z Vašich blízkych nachádza v zahraničí, o to viac oceníte funkcie najznámejších, bezplatných komunikačných aplikácií – WhatsApp, Viber a Facebook Messenger. Je jasné, že táto komunikácia funguje len za predpokladu, že aplikáciu si zdarma nainštalujú obe strany. Ďalej sa tu nerozlišuje medzi SMS a MMS správami, jednoducho môžete poslať, čo sa Vám práve páči, či už je to text, video, fotka alebo vtipný emotikon.

whatsup

Na prvej priečke ako celosvetovo najsťahovanejšia a najobľúbenejšia sa umiestnila aplikácia WhatsApp Messenger. Jej výhodou je, že ponúka takisto webové rozhranie a funguje bez registrácie. Pracuje totiž s Vašim telefónnym číslom a na základe uložených kontaktov vo Vašom telefóne, vyhľadá všetkých, ktorí ju tiež používajú. Takisto disponuje offline podporou, čo znamená, že v prípade absencie internetu, neprídete o žiadnu správu.

myšlenky

Druhou veľmi obľúbenou aplikáciou je Viber. Aplikácia vznikla v roku 2010 a pôvodne fungovala len pre telefóny iPhone. Dnes to tak už nie je a stiahnete si ju na všetkých zariadeniach. V mnoho veciach sa zhoduje s Whatsappom, avšak tu nájdete podporu Viber Out, čo je volanie užívateľom, ktorý aplikáciu nainštalovanú nemajú. Táto funkcia je dostupná za menší poplatok.
Asi najväčšou komunikačnou sieťou sa stala aplikácia Facebook Messenger a to vďaka tomu, že väčšina ľudí už Facebook účet má a tak ich nemusíte nabádať do inštalovania vyššie spomínaných aplikácií. Zároveň jej veľkou výhodou je, že má zo všetkých troch najkvalitnejšie video hovory.