Množstvo výhod led žiaroviek.

Množstvo výhod led žiaroviek.

Súčasné led žiarovky ponúkajú užívateľom nebývalý komfort, ktorý v minulosti nebol úplnou samozrejmosťou. Staršie ročníky si tieto výhody možno uvedomujú viac, tí mladší berú led technológiu a jej súčasnú podobu ako úplnú samozrejmosť. A je veľmi zaujímavé a pozitívne, že aj dnešné led žiarovky sa neustále zdokonaľujú a ponúkajú stále lepšie vlastnosti.

K takýmto maličkostiam patrí aj okamžitý maximálny výkon led žiarovky po jej rozsvietení. No v začiatkoch pri prvých led žiarovkách to tak ani zďaleka nebolo. Takáto žiarovka sa kedysi len pomaly rozsvecovala, aby dosiahla svoj maximálny výkon. Aj preto ešte dnes je mnoho ľudí, ktorých takéto skúsenosti z pionierskych čias led osvetlenia odrádzajú od kúpy nových moderných žiaroviek.

žiarovka

Ďalšou maličkosťou, ktorá bola pri Edisonových žiarovkách v minulosti dosť vážnym problémom, je časté rozsvecovanie žiaroviek. Takéto neustále časté rozsvecovanie dokázalo Edisonovu žiarovku doslova zničiť. Zapínanie a vypínanie žiaroviek v minulosti bolo ich väčším nepriateľom ako nepretržité dlhodobé svietenie. Dnes je už tento problém minulosťou. Životnosť led žiaroviek časté zapínanie a vypínanie absolútne neovplyvňuje, takže takéto praktiky sú z hľadiska šetrenia energie dokonca vítané.

led svetlo

No medzi maličkosti už určite nikto nezaradí životnosť led žiaroviek. Životnosť 20 000 až 100 000 hodín je skutočne fantastická. Ak by takáto žiarovka svietila 10 hodín denne, tak vám vydrží 5 – 27 rokov, čo sme si v minulosti nevedeli vôbec predstaviť. Všetky tieto výhody led žiaroviek spolu s úsporou energie predstavujú účinný nástroj v ekologickej oblasti nášho života, čo sa dnes javí ako veľmi dôležitá súčasť našich životov a životov budúcich generácií. Preto ak ešte dnes nemáte niekde led žiarovku, tak to čo najskôr urobte. Sebe ušetríte finančné prostriedky a pomôžete aj životnému prostrediu.