Matrac ako základ zdravého životného štýlu

Matrac ako základ zdravého životného štýlu

Matrac ako základ zdravého životného štýlu

Základom kvalitného spánku je matrac. Je veľmi dôležité si vybrať ten správny, aby si váš organizmus dokázal oddýchnuť počas noci. Dbajte na kvalitu pri výbere.

Matrac je veľmi dôležitý pre docielenie kvalitného spánku. Ani si neuvedomujeme, ale kvalitný spánok tvorí viac ako 90% úspešného dňa a kvalitného zdravotného stavu.

Mnoho ľudí trápia problémy s chrbticou, bolesť kĺbov a podobné. Všetky tieto zdravotné ťažkosti začínajú práve nesprávnym matracom.

Rozlišujeme 3 základné druhy matracov:

1.Penové

2.Latexové

3. Pružinové

mattress-2029190_960_720

Podľa čoho si vybrať matrac?

  • Závisí od vašich preferencií že preferujete tvrdý alebo mäkký matrac
  • V prípade zdravotných ťažkostí si nechajte poradiť od odborníkov
  • Podľa veľkosti postele
  • Podľa roštov

Taštičkové matrace patria podľa výskumov medzi najkvalitnejšie. V matraci sú umiestnené pružinky, pričom každá je zvlášť zašitá do tvaru taštičky. Takisto pri týchto matracoch platí, čím viac pružiniek sa nachádza v matraci, tým je ich kvalita matracu a spánku lepšia. Niektoré z matracov obsahujú pružinky, ktoré sa dokonalo prispôsobia chrbtici a týmto spôsobom docielite kvalitnejší spánok ale aj zlepšenie vášho zdravotného stavu. Ak máte problém s chrbticou, práve tento typ matracu vám bude vyhovovať.

Ich nosnosť je až do 130 kg.

Matrac je veľmi dôležitý na dosiahnutie kvalitného spánku. Naše telo si žiada oddych po celom dni na nohách alebo sedení v kancelárií. Potrebujete sa jednoducho natiahnuť a nechať aj vašu chrbticu aby si oddýchla. Mnoho z nás ani nevie, ale spánok na kvalitnom matraci je naozaj dôležitý. Cena matracov je síce o niečo vyššia ako u klasických, ale výsledok ktorý dosiahnete jeho používaním sa vám vráti https://www.zena.cz/zdravi/zazrak-pro-zrak-dva-roky-byl-slepy-ted-cte-bez-bryli/r~i:article:805326/ niekoľkokrát naspäť.

bedroom-4786791_960_720

Určite si zvážte vaše preferencie pri výbere matracu a zvoľte si komfort pre svoje telo. Predsa aj to musí mať dostatočnú starostlivosť a relax. 8 hodín spánku je odporúčaný čas. Samozrejme nie každý si dokáže dopriať toľko hodín vďaka pracovnému vyťaženiu a presne v takýchto situáciách hrá matrac veľmi dôležitú úlohu.