Letné maškrty, ktoré vás udržia fit

Letné maškrty, ktoré vás udržia fit

Každé ročné obdobie u nás vyvoláva odlišné chute a to platí predovšetkým pre potraviny a nápadité recepty. Keďže v čase, kedy píšem tento článok je asi 35 stupňov a začiatok augusta, budeme sa venovať potravinám ideálnym k tomuto horúcemu obdobiu, kedy nám pečená kačica či smažený rezeň dvakrát po chuti nie sú. Za prvé sa nám ich nechce pripravovať, za druhé by nám práve nezapasovali. Ale je to samozrejme každého osobná vec, jesť sa musí.

kukuřice

No pokiaľ hľadáte niečo ľahšie, čím by ste sa osviežili a spravili si chuť, pozrieme sa na recepty či skôr jednoduchú avšak chutnú stravu, ktorá je priam synonymom s letným obdobím.
Kukuricaje základom každého leta. Najkrajšie spomienky a skvelú chuť u nás vyvolá, ak je pripravená tým úplne jednoduchým spôsobom, čiže uvarená vo vode a osolená. Môžete ju zjesť samotnú, ale v prípade záujmu ňou môžete obohatiť šalát. Pokiaľ vám jej varená úprava nepríde nejako extra zaujímavá, je možné pripraviť ju aj na grile. Pre sýtejšiu chuť pridajte maslo a soľ.

meloun

Melón – pri čítaní predchádzajúcej voľby vás asi automaticky napadol aj melón, bez ktorého si nevieme letné obdobie predstaviť takisto. Červený, sladký, šťavnatý, jedna báseň. Zasýti a zároveň zaženie smäd, pritom poslúži aj ako sladký dezert. Pritom súčasťou melóna je až z 90% voda. Aj napriek sladkej chuti sa tak nemusíte báť vysokého množstva kalórií. Ideálny doplnok pre toho, kto chce zostať fit.
Ľadový čaj– tak, ako nám cez zimný čas ukážkovo zapasuje vriaci čaj s ktorého sa ešte dymí, cez letný čas je čaj takisto skvelým a osviežujúcom doplnkom, no v chladenej forme. Skvelá správa pre tých, čo sa rozhodli cez leto nepriberať, nakoľko čaj obsahuje rovných 0 kalórií a má účinky k chudnutiu. Ešte lepšou a hlavne zdravšou i diétnejšou voľbou než kúpený z obchodu je jeho podoba, kedy si ho pripravíte klasicky, doma. Vylúhujeme čierny, zelený alebo biely čaj, zalejeme vriacou vodou, ochutíme plátkom citróna či lístkami mäty a na záver pridáme ľad.