LED svetlá : Osvetlenie s úspornými diódami

LED svetlá : Osvetlenie s úspornými diódami

Poznáme niekoľko typov svetiel a niektoré uvítame skôr v prípade, ak nechceme práve osvietiť celý priestor, ale skôr zvýrazniť a zviditeľniť určitú časť tohto priestoru, alebo konkrétnu vec, predmet, či pracovnú plochu. Teda ak si chceme na niečo kvalitne posvietiť alebo dosiahnuť dekoračný účel. A práve k tomu sú ideálne led pásky LED Produkt.

Sú šikovné a dajú sa umiestniť prakticky na ľubovoľné miesto. Na takomto pásiku sú umiestnené svetlo emitujúce diódy, ktoré sú zodpovedné za ich žiarenie. A že ste sa s nimi stretli? To je dnes už takmer vylúčené, pretože tieto úsporné diódy sa dnes využívajú takmer všade, kde sa vyžaduje pravidelné žiarenie, či už napríklad v obraze televíznej obrazovky, alebo v úsporných led svetlách.

žiarovka, prsty

  • Taká led žiarovka je napríklad vďaka technológii svetlo emitujúcich diód úspornejšia o cca 90% a má svietivosť asi 50 000 hodín.

Nerozpaľuje sa v nej vlákno. Nezahrieva sa a neprehrieva. Tieto diódy sa po zapnutí svetiel ihneď pustia do prevádzky, navyše vravíme o nerušenom žiarení, ktoré nie je sprevádzané blikaním či výpadkami. Navyše je možné nechať tieto diódy v prevádzke aj dlhšie, nemusíte sa totiž báť, že by žrali veľa elektriny, či že by sa ihneď vypálili.

Toľko teda k technológii LED a diódam, ktoré sú podstatnou súčasťou týchto pásikov. Ich silnou stránkou je však aj samotný dizajn, ten má podobu samolepiacich pásikov, dajú sa tak šikovne pridať tam, kde to najviac potrebujete. Majú skutočne univerzálne využitie, veľa možností, akými môžete nasvietiť konkrétny priestor či objekt.

led pás

  • Praktické a spoľahlivé osvetlenie kuchynskej linky, prípadne inej pracovnej plochy
  • Nasvietenie schodov, zrkadiel, knižnice, poličiek a podobne.

Delia sa na tie, čo emitujú klasické biele, v opačnom prípade farebné svetlo. V prípade RGB pásikov majú ideálne dekoračné využitie.