Izba, ktorá podporuje kreativitu

Izba, ktorá podporuje kreativitu


Aká by mala byť izba podporujúca kreativitu ? Aký by mal byť priestor v ktorom žijeme, aby nás prinútil správať sa kreatívne ?

kreativita

 


  • Paradoxom je že kreativitu najviac podporuje prázdna izba.


 Pohľad na štyri holé steny musí v každom z nás prebudiť kreatívneho ducha. Každý z nás si izbu zariaďuje podľa svojho cítenia a podľa svojich potrieb. Aj bytový architekti vám vedia zariadiť izbu , ktorá sa Vám bude nielen páčiť, ale sa v nej aj budete cítiť dobre , iba vtedy a len vtedy, ak poznajú :


  • Váš životný štýl,

  • spôsob Vášho života

  • Vaše záľuby

  • Potreby

  • Vzťah k farbám a k materiálom


 Bez týchto znalosti to jednoducho nemôžu urobiť správne.

 

Ak si ale zariaďujeme byt my- všetky tieto informácie o sebe predsa máme. Nie vždy ich ale dokážeme do záverečnej fázy úpravy izby pretaviť. Je to buď


  • nedostatkom fantázie a kreativity,

  • alebo neznalosťou  ponúkaných možností


 

Nič to ale nemení na prvotnom tvrdení, že nezariadená izba je najlepším priestorom na kreativitu.

 V prípade vytvárania kreatívneho prostredia pre detičky- v rámci detskej izby- tiež musí byť kladený dôraz na záujem dieťaťa. Zbytočný bude klavír, ak dieťa nemá k hudbe vzťah, zbytočné bude plátno na kreslenie, ak dieťa nerado kreslí?.

Aj jedno aj druhé ale v izbe byť môže- môže vzbudiť u dieťaťa záujem. Prirodzene ak mu nie je vnucované nasilu. Podnetov máme dať dieťaťu čo najviac. Iba tak sa stane, že jeden využije naplno a prebudí v sebe talent na niečo.

grafity


 Ak aj neprebudí vyslovene talent, ale môže byť obohacujúcim prvkom výchovy.  Dovoľme mu teda sa prejaviť. Nechajme mu dostatočný priestor pre aktivity a činnosti, ktoré samé miluje. Aj keď sa pri tom urobí neporiadok, alebo sa niečo zničí. Nezničme naopak my v ňom to krásne, detské , kreatívne, na ktoré sme my už  dávno v rýchlosti doby ktorú žijeme, zabudli. Obohatí to celkom iste aj nás.

Izba, ktorá podporuje kreativitu
5 (100%)1