Do plastovej obálky môžete vložiť rozličný tovar

Do plastovej obálky môžete vložiť rozličný tovar

Zabaliť darček alebo akýkoľvek iný predmet, ktorý chceme posielať v rámci Slovenska alebo aj na druhý koniec sveta, treba kvalitne a do obálok, ktoré vydržia aj náročnú cestu a nie práve najohľaduplnejšiu manipuláciu prepravcov. Najspoľahlivejšie sú práve plastové obálky. Dôležité dokumenty, knihy či iné tlačoviny, ktoré sú určené na posielanie, patria k tovarom, ktoré sa ľahko znehodnotia či poškodia, preto treba obálky na ich zabalenie vyberať maximálne zodpovedne. Pri putovaní k adresátovi totiž musia odolávať mnohým nástrahám, napríklad prachu a rôznym nečistotám, vlhkosti a vode, slnečným lúčom, ale aj nutnosti utajenia obsahu zásielky. Plast je však materiál, ktorý je na to najvhodnejší.

pexels-photo-5025669

Plastové obálky sa vyrábajú vo viacerých veľkostiach, sú z odolného plastu, z vonkajšej strany rozličných farieb, no ich vnútorná strana je čiernej farby, takže diskrétnosť pri posielaní je zaručená. Na trhu sa plastová obálka dajú kúpiť obálky s viacerými hrúbkami plastu, 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, takže vyberať treba podľa druhu tovaru, ktorý sa do nich vkladá. Obálky majú jednoduchý systém uzatvárania lepiacim pásikom, ktorý je spoľahlivý a všetko vo vnútri zostane bez poškodenia a nevytratí sa.

poštár, doručenie

Výber druhov obálok je široký, spektrum farieb takisto, navyše sú k dispozícii s uchom alebo bez pre lepšiu manipuláciu, a tiež si zákazníci môžu zakúpiť balíky s 10-timi, 50-timi alebo 100 kusmi obálok, no viacpočetné balenia sú aj cenovo výhodnejšie. To sa týka hlavne predajcov, ktorí musia denne posielať zásielky vo väčších množstvách. Do vnútra sa dá vložiť mnoho vecí, napríklad drobné súčiastky, kozmetika, bižutéria, hračky alebo textil menších rozmerov. Každý z nich sa k adresátovi dostane v neporušenom stave práve vďaka plastovým obálkam.

Ani posielanie pošty nemusí byť nudné, farebné obálky v odtieňoch ružovej, modrej, zelenej či žltej, oranžovej alebo červenej a tiež tradičnej bielej nám spríjemnia aj túto všednú činnosť.