Dareus stále má problémy s chápaním

Dareus stále má problémy s chápaním

K začiatku príbehu sa musíme vrátiť až k decembru minulého roka. Vtedy hráčom Buffalo Bills, spadol kameň zo srdca, keď sa dozvedeli o čerstvom prepustení hlavného trénera Bills, Rexa Ryana. Toto uľahčenie samozrejme dali najavo, na čele s vodcom mužstva Marcellom Dareusom. Z jeho výroku, ktorý povedal novinárom, však zistiť môžeme len to, že chápe veci naozaj pomaly a že k futbalu je tým pádom hlúpi. Momentálne keď nastal nový režim v Buffalu ten fakt čoraz viacej potvrdzuje.

sportovní roztleskávačky

Keď bol defenzívnym koordinátorom Jim Schwartz, z Dareusa vedel vytiahnuť naozaj maximum. Vtedy sa Dareus dostal aj do All Pro tímu ligy, to však bolo v roku 2014. Hneď na to podpísal z tímom obrovský kontrakt na 6 rokov za 96,6 milióna dolárov. No vtedy prišiel do tímu nový hlavný tréner Rex Ryan, ktorý nechcel využiť služby vynikajúceho odborníka na obranu Jima Schwartza a samotný Ryan zobral veci okolo obrany do vlastných rúk, čo sa skončilo hrozne. Dareus ani zďaleka nemal taku formu pri Ryanovej 3-4 obrane, ako ju mal pri 4-3 obrannej schéme, ktorú preferoval Schwartz. Teraz však čelí novej výzve Sean McDemott a nastal v tíme poriadok. Môže sa to stať samozrejme len vtedy keď Dareus konečne pochopí čo vlastne od neho chcú, lebo podľa toho ako sa vyjadril, to tak nevyzerá, že by vedel o čom je reč.

helma

„ Bude to naozaj veľká výzva zvyknúť sa nový štýl hry, hlavne keď náš nový tréner D-lajny nebol hráčom, ktorý by hrával v NFL. On a ostatný tréneri veľmi podrobne rozoberajú obranu a vkladu veľký dôraz na to, aby každý hráč splnil presne to, čo od neho vyžadujú. Tešim sa že s takým elánom začali pracovať a vrhli sa hneď do jadra, ale niekedy naozaj neviem čo vlastne s tým naplánovaním chcú dosiahnuť.“
Jediné šťastie Dareusa je, že ho nemôžu vykopnúť kvôli obrovskému kontraktu, o ktorom sa dohodli s tímom. No keď ani pod McDermottom nedosiahne formu akú mal v roku 2014 ľahko sa môže stáť, že v Buffale bude musieť končiť.