Dajte si pozor na upchaté odpadové potrubie, prípadne zavolajte odbornú pomoc!

Dajte si pozor na upchaté odpadové potrubie, prípadne zavolajte odbornú pomoc!

Určite to z viacerých dôvodov nie je príjemná predstava, ak si pomyslíme, že máme alebo v budúcnosti budeme mať problém, ktorý sa týka upchatej kanalizácie, resp. upchatého odpadového potrubia. Sú to veci, ktoré nám nemilým spôsobom narušia komfortné a funkčné bývanie.

Niekto si možno povie, že si s tým poradí aj sám, viacerí si však predstavíme niečo, s čím rozhodne nechceme mať nič spoločné, pretože by sme si s tým nevedeli poradiť tak šikovne, ako sa o tom píše a vraví. V skutočnosti to nie je nič príjemné byť svedkom toho, že máme problém s pomalým odtekaním vody alebo so smradom, ktorý vychádza z odpadového potrubia v dôsledku usadenín. Sú to nežiaduce faktory, ktoré potrebujeme čo najskôr odstrániť a nechceme sa s nimi „hrať“ nejakými laickými spôsobmi.

oprava vodovodu

Takémuto stavu ale dokážeme zabrániť. Najlepším krokom je prevencia. A tá nie je nijak extra zložitá. Musíme si v stručnosti dávať pozor na to, čo splachujeme. Nehádzať do kuchynského drezu a toalety veci, ktoré tam proste nepatria. Ak ich spláchneme, tak si myslíme, že sú minulosťou, no pritom nevieme, že práve tieto veci tvoria obávané usadeniny, Usadeniny, ktoré sú následne príčinou všetkého, čiže postupne nepríjemného zápachu z odpadových rúr, ale aj spomaleného odtekania a abnormálneho správania vody.

  • Sú to veci ako napríklad rôzne oleje a mastnoty, zvyšky z jedál, lieky, vlasy a chlpy, chemikálie a iné pre potrubie „ťažko stráviteľné“ prvky, z ktorých sa následne budú tvoriť usadeniny.

opravár, náradie

Ak sa nachádzate v tejto situácii, ešte vždy môžete zavolať rýchle krtkovanie AB-Krtkovanie s jeho nonstop dostupným servisom a odbornou technológiou, ktorá vás dokáže tohto problému zbaviť behom chvíľky. Iste, nebude to zadarmo, ale v mnohých prípadoch to šetrí čas, starosti a niekedy paradoxne aj peniaze. S krtkovaním sa najúčinnejšie zbavíte vzniknutých usadenín.