Byť ikonou

Byť ikonou

Čo znamená byť módnou ikonou? Niektorí ľudia si myslia, že sa to dá naučiť, no to vôbec nie je pravda. Byť módnou ikonou znamená mať v sebe niečo, čo druhí ľudia z nejakého dôvodu obdivujú. Nejde o to, prečo ňou chceme byť. Každý šikovný kostymér alebo stylista veľmi dobre vie, ako môže spraviť hviezdu naozaj z kohokoľvek. Ale keď to má raz človek v sebe, nič mu nezabráni v tom, aby bol iný a obdivovaný.
venkovský styl

Keď sa pozrieme na módne ikony, kto to vlastne je? Z dnešných je to Sarah Jessica Parker, Angelina Jolie, z tých minulých Coco Chanel, Audrey Hepburn a podobné silné ženy, ktoré sú obdivované. Nejde o to, že majú charizmu a sú krásne. Ide o to, že v nich vidíme tú iskru a potenciál, ktorý môže mať len žena, ktorá presne vie, kam smeruje. A to sa prejavuje aj v obliekaní. Mnohé ženy by sa chceli obliekať krásne, ale naozaj nevedia, ako na to. To je ale úplne normálne. Nie každý vie predsa skombinovať neskombinovateľné.

Pravdou je aj to, že na niektorých ženách vyzerá všetko oveľa lepšie ako na iných. Niekto by sa pozrel na to, ako má žena ku elegantným nohaviciam tenisky a zhrozil by sa. Iný by zase pozrel na to, ako má žena k pyžamovým nohaviciam či teplákom lodičky a povedal by si, že je to naozaj odveci. To isté platí aj o ponožkách a lodičkách. Podstata je však taká, že niektoré ženy to jednoducho vedia naozaj dobre predať. Je to len o nich, pretože sú tak silné osobnosti, že to jednoducho unesú.
modelka v černém

Ak sa chcete aj vy obliekať ako módna ikona, určite najprv zapracujte na svojom sebavedomí. Nebuďte sivá myška a rozhodnite sa podľa seba. Budete vedieť nosiť aj vrece, keď budete mať toľko sebadôvery, aby ste sa do toho jednoducho navliekli a neriešili, čo si o vás myslia ostatní. Ak sa však budete stále stresovať a myslieť na to či v tom nevyzeráte otrasne alebo preplácane, bude jasné, že vás tak budú vnímať aj ostatní ľudia. Vyžarujete len to, čo je vo vás a čo cítite.