Aplikujte prípravky na pokožku v tomto poradí!

Aplikujte prípravky na pokožku v tomto poradí!

Krok 1: Očistite pokožku
Začnite s očistením pleti hneď, ako sa vstanete. „Ak máte suchú pokožku, použite jemný, hydratačný čistiaci prostriedok so zložkami ako sú ceramidy, glycerín alebo olej,“ hovorí dermatologička Michele Farber. Tie ženy, ktoré sú náchylné k akné alebo majú mastnú pleť, by mali siahnuť po penivom čistiacom prostriedku s prísadami ako kyselina glykolová alebo kyselina salicylová, hovorí MUDr. Farberová. Raz týždenne exfoliujte pred čistením, aby ste odstránili odumreté bunky.

modré oči
 
Krok 2: Použite tonikum alebo esenciu
Akonáhle je vaša pokožka čistá, môžete použiť tonikum alebo esenciu (krémové, hydratačné tonikum). Ak je vaša pokožka mastná, použite skôr pleťové tonikum než esenciu. „Toniká sú skvelé na to, aby ste sa zbavili prebytočných odumretých buniek kože,“ hovorí MUDr. Farberová. „Mali by obsahovať prísady ako kyselina glykolová, aby sa vyrovnal tón pleti, ale nepoužívajte ho príliš veľa, pretože môže vašu pleť vysušiť." Esencia zase optimalizuje absorpciu séra a krému, stačí keď pár kvapiek esencie prstami jemne vklepete do pokožky.
 
Krok 3: Aplikujte očný krém
Navrstvite očný krém, ktorý  v podstate chráni jemnú oblasť pred akýmikoľvek tvrdými prísadami, ktoré aplikujete neskôr.
 
Krok 4: Použite prípravok na vyrážky
Prípravky na vyrážky sú veľmi účinné.  Ak máte napríklad prípravok na akné, najprv ho aplikujte na problematické oblasti pre maximálny účinok.
 
Krok 5: Naneste antioxidačné sérum alebo retinol
Môžete použiť sérum, či už ranné alebo nočné. „Sérum by ste mali použiť ešte pred hydratačným prípravkom, aby vaša pleť bola hydratovaná a rozjasnená,“ hovorí MUDr. Farberová. „Hľadajte zložky, ako je vitamín C a rozjasňovač, alebo retinol na redukciu vrások, ktorý pôsobí priam zázračne počas noci.“

relax
 
Krok 6: Naneste hydratačný krém
„Teraz môžete použiť hydratačný krém ako posledný krok, ktorý uzatvorí hydratáciu,“ hovorí MUDr. Farberová. Odporúča hydratovať pleť aj keď je ešte stále vlhká, aby bola hydratácia čo najlepšia.

3.0
01