Ako správne rozčleniť priestor?

Ako správne rozčleniť priestor?

Delené priestory obľubuje čím ďalej tým viac ľudí, je to akási módna vlna. Pritom nemusí ísť hneď o murované priečky, ich výstavba je prácna a likvidácia zasa prináša dosť neporiadku a tiež nutnosť postarať sa o suť, ktorá po nej zostane. V súčasnosti už existuje mnoho iných materiálov a riešení, ako murovanú stenu nahradiť niečim zaujímavejším.

chodba

Štýlové interiéry
Prvotná úloha priečky je vlastne uzatvoriť nejakú časť priestoru a tým ho uchrániť pred okolitými vplyvmi prostredia, vytvoriť súkromie alebo aj vyťažiť z priestoru viac miesta. Interiérové deliace priečky väčšinou nie sú nosné, takže zásah do nich nie je náročný a nevyžaduje si posúdenie statika. Navyše použitím kvalitných materiálov a prevedením sa dá dosiahnuť aj zateplenie priestoru, čím môžete aj niečo ušetriť na energiách, na zahodenie nie je ani estetická stránka a, samozrejme, akustická ochrana priestoru. Stavebníctvo dnes pokročilo smerom k využívaniu ľahkých materiálov, ale ak máte radi tradičné prevedenie, bez problémov sa môžete vydať týmto smerom. Všetko záleží len na vás a danom priestore, ktorý chcete pretvárať, čo vám dovolí a čo si môžete dovoliť z hľadiska financií vy. Ani v tomto prípade však nemusí ísť o vysoké sumy.Medzi zaujímavé dizajnové prvky v súčasnosti patrí aj grafosklo,ktoré určite neprehliadnete kvôli jeho originalite. Využíva sa hlavne ako výplň zábradlia, ale tiež kontrastné spojenie s drevom pôsobí veľmi efektne.

Členenie priestoru
Výhodou rodinných domov je možnosť využiť okrem klasických miestností aj podkrovné priestory, tam sa dá využiť aj kombinácia materiálov, ktorá spĺňa aj nároky na dekoračné požiadavky.

barevné sklo

Ľahko to môžete dosiahnuť použitím kombinácií týchto materiálov:
– delenie z pevných materiálov ako sú tehly, panely alebo sádrokartón
– úprava polohy nábytku alebo knižníc
– závesy ako dekorácia

Miestnosť tak dostane dostatok tepla a svetla, a to sú atribúty, ktoré robia domov príjemným a útulným. Atmosféru celého priestoru a celkový dojem dotvoria už len doladené doplnky, ktoré nijako nenarušia funkciu priestoru, a pritom sa v ňom budete cítiť príjemne. Ako doma.