Aby sa nič nestalo

Aby sa nič nestalo

Váš dom sa stane domovom pre vašu veľkú rodinu. Miesta je dosť, izby sú na prízemí aj na poschodí. Každý bude mať svoj priestor a takisto v dome budú priestory spoločné.

stařec

Na čo netreba zabúdať je to, aby bol váš domov bezpečný. Či už pre malé dieťa, pre vás, pre starých rodičov. Už pri zariaďovaní myslite na to, že sa po dome bude pohybovať viac ľudí. Preto by mal nábytok byť rozmiestnený tak, aby poskytoval dostatok priestoru pre chodenie po miestnosti. Podlahy by mali mať protišmykovú úpravu. Ak sa rozhodnete pre koberce, lepšie sú do celého priestoru, aby sa zabránilo zbytočným pádom pri zakopnutí. Starí rodičia zvyčajne používajú pri chôdzi pomôcky, či už palicu, barlu, chodítko, niekedy ich treba už premiestňovať na vozíčku. Žiaľ, aj to patrí k životu starých ľudí. Preto myslite aj na bezbariérovosť, je nutné odstrániť prahy, kúpeľňu prispôsobiť pre vozíčkara. Samozrejmosťou by malo byť to, že starí rodičia budú mať svoju spálňu na prízemí.

Na schodisku je veľmi potrebné kvalitné zábradlie. Poskytne bezpečnú oporu a zároveň zabráni, aby sa dieťa prešmyklo cez široké otvory.

Ak sú schody aj pri vstupných dverách dnu, aj tu treba myslieť na zábradlie a zároveň na plošinu, po ktorej sa dá vytlačiť kočík aj invalidný vozík.
Na poschodí zvyčajne býva balkón, alebo terasa. Je možné z tohoto priestoru urobiť krásne relaxačné miesto, nezabudnite aj tu na zábradlie. Pri výplni je dôležité zabrániť, aby sa po ňom dalo vyliezť ako po rebríku. Dieťa by to, samozrejme, okamžite vyskúšalo.

dítě

Predvídajte, čo by sa vo vašej domácnosti mohlo prihodiť, čo je pre vás všetkých nebezpečné. Nespoliehajte sa na to, že budete dávať pozor. Niekedy stačí naozaj okamih a vy nestihnete nešťastiu zabrániť. Preto treba pri zariaďovaní urobiť všetko pre to, aby všetci členovia rodiny boli v bezpečí.